Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Anmälda spelare för SM 2018

Tillbaka

Följande spelare är anmälda till SM 2018:


Namn

Klubb

Klass

Start
Aarne Tukki Bogesunds BK Herrar B 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Adam Andersson Team Pergamon BC Elitklass Herr Lördagen den 5 maj 14:00
Adam Andersson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Adam Andersson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Adam Granberg BK Granen Herrar B 22-30 Lördagen den 5 maj 10:00
Adam Hultgren BK Glam Elitklass Herr Torsdagen den 10 maj 10:00
Adrian Bolin Solblad IK Gotlandspärlan Herrar B 22-30 Lördagen den 21 april 14:00
Agneta Lundgren B-K Eva Damer A 51-64 Lördagen den 5 maj 14:00
Agneta Mattsson BK Laxen Damer A 65- Torsdagen den 17 maj 18:00
Ahmed Shalbak Hedemora Ungdoms BK Herrar A -16 Söndagen den 6 maj 14:00
Alar Laas BK Rudbeck Herrar B 65- Torsdagen den 29 mars 15:00
Albin Cedergren Zorrow Club Herrar A -16 Fredagen den 11 maj 12:00
Albin Sandberg Team Alingsås BC Herrar A 17-21 Lördagen den 12 maj 12:00
Albin Sandberg Team Alingsås BC Herrar A 17-21 Herrar A 17-21
Albin Wase Sundbybergs IK Herrar B 17-21 Lördagen den 19 maj 10:00
Alexander Erlandsson BK Örnen Herrar A 17-21 Fredagen den 11 maj 12:00
Alexander Erlandsson BK Örnen Herrar A 17-21 Herrar A 17-21
Alexander Holm Kvänums BK Herrar A -16 Torsdagen den 10 maj 14:00
Alexander Johansson Kulladals BS Herrar A 22-30 Lördagen den 5 maj 10:00
Alexander Rosén Rudberg BK Klossen Herrar B 22-30 Söndagen den 22 april 14:00
Alexsander Flodin BK Joker Herrar A 17-21 Torsdagen den 10 maj 10:00
Alexsander Flodin BK Joker Herrar A 17-21 Herrar A 17-21
Alf Fredell Team X-Bowlers BC Herrar B 65- Söndagen den 25 februari 14:00
Alf Karlsson IK Sterling Herrar A 65- Lördagen den 24 mars 14:00
Alf Karlsson IK Sterling Herrar A 65- Herrar A 65-
Alfred Berggren Team Clan BK Elitklass Herr Söndagen den 25 mars 10:00
Alida Molander Team X-Calibur BK Elitklass Dam Fredagen den 18 maj 12:00
Allan Hansen Wåxnäs BC Herrar A 65- Söndagen den 20 maj 14:00
Allan Hansen Wåxnäs BC Herrar A 65- Herrar A 65-
Allan Sennevall BK Ax Herrar A 51-64 Torsdagen den 3 maj 19:00
Allan Sennevall BK Ax Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Alma Gustafsson BK Hallandia Damer A -16 Fredagen den 11 maj 12:00
Altti Mattila Hammarby IF BF Herrar A 65- Tisdagen den 1 maj 11:00
Alva Juul Skillingaryds IS Damer A -16 Lördagen den 21 april 14:00
Alvin Kvarnström BK Force Herrar A -16 Söndagen den 6 maj 10:00
Amanda Engström BK Kaskad Elitklass Dam Lördagen den 12 maj 12:00
Amanda Gadd Spader Dam Damer A 17-21 Lördagen den 5 maj 14:00
Amanda Gadd Spader Dam Damer A 17-21 Damer A 17-21
Amelie Holgersson Sundbybergs IK Damer A 22-30 Lördagen den 19 maj 10:00
Anders Andersson Warpen BK Herrar B 65- Lördagen den 21 april 10:00
Anders Eliasson BK Ax Herrar B 51-64 Tisdagen den 1 maj 11:00
Anders Friman Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 41-50 Lördagen den 24 mars 10:00
Anders Frisk NBC Gullmarsplan BC Herrar B 65- Torsdagen den 8 mars 19:00
Anders Hagberg BK Brio Herrar A 51-64 Torsdagen den 17 maj 18:00
Anders Hagberg BK Brio Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Anders Holm Sollentuna BwK Herrar A 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Anders Höglind Kings Pin BK Herrar B 51-64 Torsdagen den 17 maj 18:00
Anders Jakobsson IK Gotlandspärlan Herrar A 22-30 Lördagen den 21 april 14:00
Anders Jansson Team X-Bowlers BC Herrar B 41-50 Lördagen den 3 mars 10:00
Anders Klasson BK Kåess Herrar A 31-40 Lördagen den 31 mars 10:00
Anders Larsen BK Rosen Herrar A 51-64 Söndagen den 6 maj 14:00
Anders Linderstrand Team Södertälje BK Herrar B 65- Onsdagen den 9 maj 18:00
Anders Lundvall Norrtälje BwK Herrar A 51-64 Lördagen den 31 mars 14:00
Anders Norrvik Sundbybergs IK Herrar A 22-30 Lördagen den 19 maj 10:00
Anders Norrvik Sundbybergs IK Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Anders Nyberg KK Träff Herrar B 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Anders Rogvall Jönköpings Kägelklubb Herrar A 22-30 Lördagen den 21 april 14:00
Anders Sundberg IK Gotlandspärlan Herrar B 51-64 Lördagen den 21 april 14:00
Anders Svensson Vetlanda BC Herrar B 51-64 Fredagen den 30 mars 10:00
Anders Wallberg BwK Ankaret Herrar B 51-64 Lördagen den 12 maj 12:00
Anders Öhman Sundbybergs IK Herrar A 41-50 Lördagen den 19 maj 10:00
Anders Öhman Sundbybergs IK Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
André Klingheden Bulltofta BK Herrar A 31-40 Lördagen den 19 maj 18:00
Andreas Andersson Matteus-Pojkarna BK Herrar A 22-30 Onsdagen den 9 maj 18:00
Andreas Holm BK Ax Herrar A 31-40 Torsdagen den 29 mars 15:00
Andreas Holm BK Ax Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Andreas Jansson NBC Gullmarsplan BC Herrar A 41-50 Lördagen den 19 maj 18:00
Andreas Persson BK Kåess Herrar B 31-40 Lördagen den 31 mars 10:00
Andreas Persson BK Kåess Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Anette Bergman Matteus-Pojkarna BK Damer B 51-64 Söndagen den 20 maj 14:00
Anette Eriksson BK Laxen Damer A 65- Torsdagen den 17 maj 18:00
Anette Eriksson BK Laxen Damer A 65- Damer 65-
Anita Lundell BK Scott Damer B 51-64 Lördagen den 5 maj 10:00
Anita Wanhainen Team Södertälje BK Damer A 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Ann Sundqvist Sundelin DN-Expressens IF Damer B 51-64 Lördagen den 24 februari 10:00
Ann-Christin Knichter Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Ann-Helen Persson Warpen BK Damer A 31-40 Lördagen den 21 april 10:00
Ann-Helen Persson Warpen BK Damer A 31-40 Damer A 31-40
Ann-Ki Larsson Carlsson Hammarby IF BF Damer A 51-64 Tisdagen den 1 maj 11:00
Ann-Mari Dahl DN-Expressens IF Damer A 65- Söndagen den 4 mars 14:00
Ann-Marie Sandberg BK Ös På Damer A 65- Lördagen den 5 maj 14:00
Ann-Sofie Asplund DN-Expressens IF Damer B 51-64 Söndagen den 4 mars 14:00
Anna Andersson Spader Dam Elitklass Dam Torsdagen den 3 maj 19:00
Anna Andersson Spader Dam Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Anna Andersson Spader Dam Elitklass Dam Elit Damer - Round Robin
Anna Andersson Spader Dam Elitklass Dam Elit Damer - Semifinal
Anna Staflund BK Brio Damer A 41-50 Torsdagen den 17 maj 18:00
Anna Staflund BK Brio Damer A 41-50 Damer A 41-50
Anna Wernholm Bulltofta BK Damer B 17-21 Fredagen den 30 mars 10:00
Anna-Carin Björklund BK Granen Damer B 51-64 Torsdagen den 10 maj 14:00
Anna-Greta Bergström Mini Arccus Club Damer A 65- Torsdagen den 10 maj 14:00
Anna-Greta Bergström Mini Arccus Club Damer A 65- Damer 65-
Anne Larsson BK Stjärnan Damer B 41-50 Söndagen den 20 maj 14:00
Anne-Marie Bjunert IFK Göteborg Bowling Dam Damer B 51-64 Söndagen den 20 maj 14:00
Anneli Blomqvist B-K Eva Elitklass Dam Lördagen den 5 maj 14:00
Anneli Dahlgren Sollentuna BwK Damer B 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Anneli Dahlgren Sollentuna BwK Damer B 51-64 Damer B 51-64
Anneli Göransson BK Oden Falköping Damer A 41-50 Lördagen den 3 mars 14:00
Anneli Juhlin NBC Gullmarsplan BC Damer A 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Annelie Elnerud B-K Eva Damer A 65- Söndagen den 6 maj 14:00
Annette Hofvander Sollentuna BwK Damer B 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Annette Hofvander Sollentuna BwK Damer B 51-64 Damer B 51-64
Annica Andersson BK Birger Damer B 41-50 Söndagen den 1 april 14:00
Annica Nymark B-K Eva Damer B 41-50 Söndagen den 6 maj 14:00
Annica Olsson BK Flash Damer A 51-64 Söndagen den 6 maj 10:00
Annie Thorell Spader Dam Elitklass Dam Torsdagen den 3 maj 19:00
Annie Thorell Spader Dam Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Annie Thorell Spader Dam Elitklass Dam Elit Damer - Round Robin
Annie Thorell Spader Dam Elitklass Dam Elit Damer - Semifinal
Annie Thorell Spader Dam Elitklass Dam Elit Damer - Final
Annika Eriksson BK Birger Damer A 65- Torsdagen den 5 april 19:00
Annika Grönvall BK Mistral Damer A 31-40 Söndagen den 20 maj 18:00
Annika Jonsson Nord Örgryte IS BF Damer A 41-50 Söndagen den 18 mars 16:30
Annika Kilander BK Prime Sthlm Damer A 41-50 Torsdagen den 3 maj 19:00
Annika Kilander BK Prime Sthlm Damer A 41-50 Damer A 41-50
Annika Ström BK Oden Falköping Damer B 31-40 Lördagen den 3 mars 14:00
Annika Ström BK Oden Falköping Damer B 31-40 Damer B 31-40
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Herrar A 22-30 Torsdagen den 10 maj 14:00
Anton Gehlin AIK Elitklass Herr Torsdagen den 3 maj 19:00
Anton Lindberg Sundbybergs IK Herrar B 22-30 Lördagen den 19 maj 10:00
Anton Mäki BK Granen Herrar A 17-21 Söndagen den 6 maj 14:00
Anton Svärd BK Bråhög Herrar B 22-30 Söndagen den 6 maj 10:00
Anton Westberg Matteus-Pojkarna BK Herrar B 22-30 Lördagen den 24 mars 14:00
Ari Mutka Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Arman Baensaf Stureby BK Herrar A 22-30 Onsdagen den 16 maj 18:00
Arne Hellberg KK Träff Herrar B 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Arne Olofsson BK Rosen Herrar A 41-50 Söndagen den 6 maj 14:00
Bengt Ahlstrand Team Mariestad BK Herrar B 65- Torsdagen den 10 maj 10:00
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Herrar A 51-64 Söndagen den 20 maj 14:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 3 maj 19:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Benny Jacobsson IK Gotlandspärlan Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 14:00
Benny Lagerström Sigma BK Herrar B 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Benny Ohlsson Kings Pin BK Herrar B 51-64 Torsdagen den 17 maj 18:00
Benny Skogsberg Delta 72 Herrar B 65- Söndagen den 20 maj 14:00
Benny Skogsberg Delta 72 Herrar B 65- Herrar B 65-
Bernt Olsson Volvo FK Herrar B 51-64 Tisdagen den 1 maj 11:00
Berra Hillström Strands BK Herrar A 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Bert Andersson BK Runan Herrar A 65- Torsdagen den 17 maj 18:00
Bert-Arne Jakobsson IK Gotlandspärlan Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 14:00
Birgitta Eklund BK Granen Damer B 51-64 Torsdagen den 10 maj 14:00
Birgitta Heron DN-Expressens IF Damer A 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Birgitta Lundkvist Concordia IF BK Damer A 65- Söndagen den 25 mars 10:00
Birgitta Sörensen Nynäshamns BK Damer B 51-64 Torsdagen den 10 maj 10:00
Björn Bergman Matteus-Pojkarna BK Herrar B 51-64 Söndagen den 20 maj 14:00
Björn Granath BwK Ankaret Herrar B 51-64 Söndagen den 4 mars 14:00
Björn Kindström BK Karma Herrar B 31-40 Lördagen den 19 maj 18:00
Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Björn Lindqvist BK Jösse Herrar A 31-40 Fredagen den 11 maj 12:00
Björn Mattsson Täby BwK Herrar B 41-50 Fredagen den 18 maj 18:00
Björn Mattsson Täby BwK Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Björn Åkerström Team X-Bowlers BC Herrar B 31-40 Söndagen den 25 februari 14:00
Bo Karlsson Bodin BK Runan Herrar A 51-64 Torsdagen den 17 maj 18:00
Bo Pelander Team Södertälje BK Herrar A 65- Lördagen den 5 maj 10:00
Bo Qvist Team Södertälje BK Herrar B 51-64 Onsdagen den 9 maj 18:00
Brian Moreno BK Trol Herrar A 41-50 Söndagen den 25 mars 10:00
Britt Johansson Team Blue BK Damer A 65- Lördagen den 5 maj 14:00
Brittinger Svangren BK Hammarslaget Damer B 51-64 Söndagen den 18 mars 16:30
Börje Askinger Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Lördagen den 24 mars 10:00
Börje Gustafsson Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Lördagen den 24 mars 10:00
Börje Knutsson Warpen BK Herrar B 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Börje Salmén Aftonbladets IK Herrar A 51-64 Söndagen den 1 april 14:00
Cajsa Wegner BK Femtionian Elitklass Dam Lördagen den 31 mars 14:00
Camilla Stenberg BC Cobbers Damer B 41-50 Söndagen den 20 maj 14:00
Carina Eriksson Linköpings DBS Zorita Damer B 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Carina Hedberg BK Stjärnan Damer B 51-64 Söndagen den 20 maj 14:00
Carina Johansson Kvänums BK Damer B 51-64 Torsdagen den 10 maj 14:00
Carina Thörnqvist Svensson BK V8 Damer B 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Carina Wiktorsson BK Team Obelix Damer B 51-64 Söndagen den 6 maj 10:00
Carl Eklund IKW/Köping BK Herrar A -16 Fredagen den 18 maj 18:00
Carl Eklund IKW/Köping BK Herrar A -16 Herrar -16
Carola Karlsson Warpen BK Damer B 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Caroline Innergård Hammarby IF BF Damer A 51-64 Tisdagen den 1 maj 11:00
Caroline Innergård Hammarby IF BF Damer A 51-64 Damer A 51-64
Cassandra Persheden Sundbybergs IK Damer A 22-30 Lördagen den 19 maj 10:00
Charlotta Lundin Sundbybergs IK Damer A 41-50 Lördagen den 19 maj 10:00
Charlotta Lundin Sundbybergs IK Damer A 41-50 Damer A 41-50
Charlotta Malmer BK Oden Falköping Damer A 41-50 Lördagen den 3 mars 14:00
Charlotta Malmer BK Oden Falköping Damer A 41-50 Damer A 41-50
Christer Ax Marbodals BS Herrar B 65- Lördagen den 3 mars 14:00
Christer Berg Hellas BK Herrar A 41-50 Lördagen den 5 maj 10:00
Christer Danielsson Eksjö BK/EBOK Elitklass Herr Lördagen den 19 maj 14:00
Christer Eklund BK Amiki Herrar A 65- Söndagen den 6 maj 14:00
Christer Eriksson Edsbyns BK Herrar B 41-50 Söndagen den 22 april 14:00
Christer Hodell Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Lördagen den 24 mars 10:00
Christer Hörngren Hammarby IF BF Herrar A 51-64 Torsdagen den 22 mars 19:00
Christer Liedholm Fredrikshof IF BK Herrar A 51-64 Fredagen den 18 maj 18:00
Christer Lundborg BwK Ankaret Herrar B 51-64 Lördagen den 5 maj 10:00
Christer Mellberg Karlstad BK Herrar B 51-64 Fredagen den 11 maj 12:00
Christer Rylander Aftonbladets IK Herrar A 51-64 Söndagen den 1 april 14:00
Christer Åhlin BK Ax Herrar B 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Christian Christensen BK ABeCe Herrar B 65- Söndagen den 22 april 10:00
Christian Eriksson Strands BK Herrar A 31-40 Söndagen den 22 april 14:00
Christian Holmberg NBC Gullmarsplan BC Herrar A 31-40 Söndagen den 1 april 14:00
Christian Nilsson IKW/Köping BK Herrar B 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Christian Nilsson IKW/Köping BK Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Christin Ellertsson BK Team Obelix Damer A 31-40 Söndagen den 20 maj 10:00
Christina Granath BwK Ankaret Damer B 51-64 Söndagen den 4 mars 14:00
Christina Kiiskinen BK Kaskad Damer A 22-30 Lördagen den 12 maj 12:00
Christina Kiiskinen BK Kaskad Damer A 22-30 Damer A 22-30
Christoffer Cranser Sundbybergs IK Herrar B 17-21 Fredagen den 11 maj 12:00
Christoffer Cranser Sundbybergs IK Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Christoffer Gustavsson Forsheda BK Herrar A 31-40 Söndagen den 20 maj 10:00
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Herrar A -16 Torsdagen den 10 maj 14:00
Christoffer Landin Västerås SK BK Herrar A 22-30 Torsdagen den 17 maj 18:00
Christoffer Larsson BK Granen Herrar A -16 Lördagen den 5 maj 10:00
Christopher Eklund Stureby BK Herrar A 31-40 Onsdagen den 16 maj 18:00
Christopher Lüttke BK Kaskad Elitklass Herr Torsdagen den 10 maj 10:00
Christopher Nylen NBC Gullmarsplan BC Herrar B 31-40 Torsdagen den 5 april 19:00
Claes Trankärr Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Lördagen den 3 mars 10:00
Claes Trankärr Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Herrar B 65-
Clas Göran Öhrbom DN-Expressens IF Herrar B 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Clea Persson BK Bells Damer B 41-50 Söndagen den 20 maj 10:00
Clea Persson BK Bells Damer B 41-50 Damer B 41-50
Conny Björklund Pocket Club Herrar B 51-64 Lördagen den 5 maj 10:00
Conny Björklund Pocket Club Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Conny Halvarsson Östersunds BK Herrar B 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Conny Hofling IK Sterling Herrar A 51-64 Måndagen den 30 april 16:00
Corinne Nilsson BK Bells Damer A 17-21 Söndagen den 20 maj 10:00
Cristopher Nybom AIK Elitklass Herr Lördagen den 19 maj 18:00
Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Herrar A 51-64 Lördagen den 12 maj 12:00
Dan Persson BK Tegnér Herrar A 65- Fredagen den 11 maj 12:00
Dan Ulfsson Matteus-Pojkarna BK Herrar A 51-64 Lördagen den 24 mars 14:00
Dan-Olle Olsson BK ABeCe Herrar A 65- Söndagen den 22 april 10:00
Daniel Aröd BK Sunny Herrar A 31-40 Torsdagen den 19 april 19:00
Daniel Blom Marbodals BS Herrar A 41-50 Lördagen den 19 maj 14:00
Daniel Blom Marbodals BS Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Daniel De Frutos Sundbybergs IK Herrar B 41-50 Lördagen den 19 maj 10:00
Daniel Fransson Team Pergamon BC Elitklass Herr Torsdagen den 3 maj 19:00
Daniel Färnlycke Uppsala BC 90 Herrar A 31-40 Söndagen den 20 maj 14:00
Daniel Johansson Ludvika BK Herrar A 31-40 Söndagen den 6 maj 14:00
Daniel Johansson Team Clan BK Herrar A -16 Tisdagen den 1 maj 11:00
Daniel Jones Täby BwK Herrar B 41-50 Fredagen den 18 maj 18:00
Daniel Larsson Vendelsö BK Herrar A 31-40 Söndagen den 20 maj 18:00
Daniel Lundström IK Gotlandspärlan Herrar B 22-30 Lördagen den 21 april 14:00
Daniel Nilsson BK Taifun Herrar B 41-50 Torsdagen den 19 april 19:00
Daniel Olsson BK Runan Herrar A 41-50 Torsdagen den 17 maj 18:00
Daniel Stålander BK Runan Herrar A 41-50 Torsdagen den 17 maj 18:00
Daniel Svahn BK Nobel Herrar A 17-21 Fredagen den 11 maj 12:00
David Nilsson BK Kross Herrar B 31-40 Lördagen den 19 maj 10:00
David Nilsson BK Kross Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
David Svedberg Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Lördagen den 24 mars 10:00
Dennis Andersson Matteus-Pojkarna BK Elitklass Herr Lördagen den 24 mars 14:00
Dennis Andersson BK Karma Herrar A 17-21 Lördagen den 19 maj 18:00
Dennis Eklund Stureby BK Elitklass Herr Söndagen den 6 maj 10:00
Dennis Johansson Kvänums BK Herrar A 41-50 Torsdagen den 10 maj 14:00
Dennis Lindblom BK Skrufscha Herrar B 51-64 Söndagen den 1 april 14:00
Dennis Löfgren DN-Expressens IF Herrar B 31-40 Lördagen den 24 februari 10:00
Diana Alfredsson Team X-Calibur BK Elitklass Dam Lördagen den 5 maj 14:00
Diana Alfredsson Team X-Calibur BK Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Dimitris Savvakis BK Raa Herrar B 41-50 Söndagen den 20 maj 10:00
Dylan Färemark BK Rudbeck Herrar B 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Ebba Magnusson BK Bells Damer A -16 Söndagen den 20 maj 10:00
Ebba Winberg BK Force Damer A -16 Söndagen den 6 maj 10:00
Ebba Winberg BK Force Damer A -16 Damer -16
Edward Karle Örgryte IS BF Herrar A 17-21 Lördagen den 12 maj 12:00
Elias Ersson BK Karma Herrar A -16 Lördagen den 19 maj 18:00
Elias Sjögren Turebergs BwK Herrar B 17-21 Torsdagen den 29 mars 15:00
Elias Sjögren Turebergs BwK Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Eliaz Olsson BK Femtionian Herrar A -16 Lördagen den 31 mars 14:00
Eliaz Olsson BK Femtionian Herrar A -16 Herrar -16
Elin Ek B-K Eva Damer B 22-30 Lördagen den 24 mars 14:00
Elin Ek B-K Eva Damer B 22-30 Damer B 22-30
Elin Granström BK Prime Sthlm Damer A 31-40 Fredagen den 18 maj 12:00
Elin Jörnelind Warpen BK Damer B 22-30 Lördagen den 21 april 10:00
Elin Jörnelind Warpen BK Damer B 22-30 Damer B 22-30
Elis Jacobsson Team Värnamo BC Herrar A -16 Söndagen den 22 april 10:00
Elis Jacobsson Team Värnamo BC Herrar A -16 Herrar -16
Elisabeth Larsson BK Karma Damer B 51-64 Lördagen den 19 maj 18:00
Elisabeth Söderström Skövde AIK BK Damer B 51-64 Lördagen den 5 maj 14:00
Elizabeth Mäki Björklund Linköpings DBS Zorita Damer B 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Elizabeth Mäki Björklund Linköpings DBS Zorita Damer B 51-64 Damer B 51-64
Ellen Ekholm Team X-Calibur BK Damer A 17-21 Lördagen den 19 maj 18:00
Ellen Ekholm Team X-Calibur BK Damer A 17-21 Damer A 17-21
Elsa Mattsson Trolle BK Damer B 31-40 Lördagen den 21 april 14:00
Elsa Mattsson Trolle BK Damer B 31-40 Damer B 31-40
Else-Marie Karlsson BK Adept Damer A 65- Söndagen den 20 maj 10:00
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Elitklass Herr Lördagen den 12 maj 12:00
Emelie Hjort Jönköpings Kägelklubb Damer A 22-30 Torsdagen den 10 maj 10:00
Emelie Hjort Jönköpings Kägelklubb Damer A 22-30 Damer A 22-30
Emelie Larsson BK Force Damer B 17-21 Torsdagen den 10 maj 10:00
Emelie Neidenmark BK Merci Damer A 17-21 Lördagen den 19 maj 14:00
Emelie Tiveljung BK Merci Damer A 22-30 Torsdagen den 10 maj 10:00
Emelie Tiveljung BK Merci Damer A 22-30 Damer A 22-30
Emil Billman BK Oden Falköping Herrar B 22-30 Fredagen den 18 maj 18:00
Emil Fors Matteus-Pojkarna BK Herrar B 31-40 Lördagen den 24 mars 14:00
Emil Fransson Eksjö BK/EBOK Herrar A 17-21 Lördagen den 5 maj 10:00
Emil Nilsson BK Allön Herrar A -16 Söndagen den 1 april 10:00
Emil Savage Matteus-Pojkarna BK Herrar B 22-30 Lördagen den 24 mars 14:00
Emil Ågren BK Kaskad Elitklass Herr Torsdagen den 10 maj 10:00
Emilia Svensson BK Flax Damer A -16 Lördagen den 19 maj 14:00
Emma Andersson Spader Dam Elitklass Dam Fredagen den 30 mars 10:00
Emma Burman B-K Eva Damer A 22-30 Lördagen den 5 maj 14:00
Emma Gadd Spader Dam Damer A -16 Lördagen den 5 maj 10:00
Emma Gadd Spader Dam Damer A -16 Damer -16
Emma Halttunen Spader Dam Damer A -16 Lördagen den 19 maj 10:00
Emma Halttunen Spader Dam Damer A -16 Damer -16
Emma Persson BK Miss Damer B 22-30 Torsdagen den 17 maj 18:00
Emma Persson BK Miss Damer B 22-30 Damer B 22-30
Eric Blomster Kees Matteus-Pojkarna BK Herrar A 22-30 Lördagen den 24 mars 14:00
Eric Nordström Team Clan BK Herrar A 17-21 Torsdagen den 5 april 19:00
Eric Nordström Team Clan BK Herrar A 17-21 Herrar A 17-21
Eric Strömberg BK Team Obelix Herrar B 51-64 Söndagen den 20 maj 10:00
Eric Thomas BajenFans BF Herrar B 41-50 Söndagen den 20 maj 18:00
Eric Wenström BK Mjölby Bowling Herrar A -16 Fredagen den 30 mars 14:00
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Herrar A 31-40 Torsdagen den 10 maj 10:00
Erik Johansson Team Lerum BC Herrar B 65- Torsdagen den 19 april 19:00
Erik Johansson Team Lerum BC Herrar B 65- Herrar B 65-
Erik Löfveberg Sundbybergs IK Herrar B 17-21 Lördagen den 19 maj 10:00
Erika Svensson B-K Eva Elitklass Dam Lördagen den 5 maj 14:00
Erika Svensson B-K Eva Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Esbjörn Lindberg Edsbyns BK Herrar A 65- Söndagen den 22 april 14:00
Esther Lehrman BK Hallandia Damer A -16 Fredagen den 11 maj 12:00
Eva Bengtsson KS Edsbowlarna Damer B 41-50 Söndagen den 1 april 14:00
Eva Bengtsson KS Edsbowlarna Damer B 41-50 Damer B 41-50
Eva Bergelin Forsheda BK Damer A 51-64 Söndagen den 20 maj 10:00
Eva Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Damer A 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Eva Engström BK Lin Damer B 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Eva Lindfors BK Elan Damer B 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Eva Müllner Värtans IK Damer A 51-64 Söndagen den 25 mars 10:00
Eva Renvall BK Fermé Damer A 51-64 Fredagen den 18 maj 18:00
Eva Vännman Domsjö IF BK Damer A 51-64 Torsdagen den 5 april 19:00
Eva Vännman Domsjö IF BK Damer A 51-64 Damer A 51-64
Eva-Lotte Axelsson BK Filippa Damer A 65- Lördagen den 24 mars 14:00
Eva-Lotte Axelsson BK Filippa Damer A 65- Damer 65-
Ewa Eliasson BK Bells Damer B 51-64 Söndagen den 20 maj 10:00
Fabian Karlsson BK Force Herrar B 17-21 Torsdagen den 10 maj 10:00
Felicia Berg AIK Damer A 22-30 Lördagen den 5 maj 10:00
Felicia Bergvall BK Kaskad Damer A 22-30 Torsdagen den 10 maj 10:00
Felicia Bergvall BK Kaskad Damer A 22-30 Damer A 22-30
Felicia Svensson BK Högland Damer B 17-21 Lördagen den 19 maj 14:00
Felicia Svensson BK Högland Damer B 17-21 Damer B 17-21
Felix Bergman Team Clan BK Herrar A -16 Lördagen den 21 april 10:00
Felix Bergman Team Clan BK Herrar A -16 Herrar -16
Felix Ståhl BK Thule Herrar B 22-30 Fredagen den 30 mars 10:00
Felix Ståhl BK Thule Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Filip Emanuel Team Ystad BK Herrar A 17-21 Lördagen den 19 maj 14:00
Filip Kockander BK Force Herrar A -16 Torsdagen den 10 maj 10:00
Filip Wilhelmsson BK Kaskad Elitklass Herr Lördagen den 12 maj 12:00
Filippa Persson BK Femtionian Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Filippa Persson BK Femtionian Elitklass Dam Elit Damer - Round Robin
Folke Johansson KK Strike Herrar B 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Frank Welander BK Ax Herrar B 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Freddy Johansson BK Rosen Herrar A 31-40 Söndagen den 6 maj 14:00
Fredrik Andersson Sundbybergs IK Herrar B 17-21 Tisdagen den 1 maj 11:00
Fredrik Engström IK Gotlandspärlan Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 14:00
Fredrik Hansson Pocket Club Herrar B 41-50 Lördagen den 5 maj 10:00
Frida Johansson Hammarby IF BF Damer A 22-30 Tisdagen den 1 maj 11:00
Frida Löhnert BK Cahoot Damer A 22-30 Söndagen den 20 maj 10:00
Frida Löhnert BK Cahoot Damer A 22-30 Damer A 22-30
Gerd Lundqvist DN-Expressens IF Damer A 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Gert Johnsson BK ABeCe Herrar B 65- Söndagen den 22 april 10:00
Gert Larsson BK ABeCe Herrar B 65- Söndagen den 22 april 10:00
Gert Sundin AIK Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 14:00
Gittan Aronson Linköpings DBS Zorita Damer B 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Glenn Andersson BK Flax Elitklass Herr Lördagen den 19 maj 18:00
Glenn Johansson BK Skrufscha Herrar A 51-64 Söndagen den 1 april 14:00
Gun Alström BK Mistral Damer A 65- Fredagen den 18 maj 12:00
Gun Vetterlein DN-Expressens IF Damer A 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Gunilla Byqvist BK Flash Damer A 51-64 Torsdagen den 19 april 19:00
Gunilla Norberg BK Bells Damer B 41-50 Söndagen den 20 maj 10:00
Gunilla Norberg BK Bells Damer B 41-50 Damer B 41-50
Gunnar Andersson DN-Expressens IF Herrar B 51-64 Lördagen den 24 februari 10:00
Gunnar Bergström Mini Arccus Club Herrar A 65- Lördagen den 21 april 14:00
Gunnar Cednert Warpen BK Herrar B 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Gunnar Moquist KK Träff Herrar A 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Gunnar Persson Warpen BK Herrar A 65- Lördagen den 21 april 10:00
Gunnel Hägg-appelberg Team Blue BK Damer A 65- Lördagen den 5 maj 14:00
Gustaf Björkman BK Karma Herrar A -16 Lördagen den 19 maj 18:00
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Elitklass Herr Torsdagen den 10 maj 14:00
Gustav Ekholm BK Loket Herrar A 22-30 Lördagen den 21 april 10:00
Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK Herrar A 41-50 Lördagen den 19 maj 10:00
Göran Bergendorff BK Amiki Herrar A 65- Söndagen den 6 maj 14:00
Göran Bälter KK Strike Herrar B 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Göran Fransson Stånga IF Herrar B 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Göran Jans BK Stöten Herrar A 41-50 Fredagen den 18 maj 18:00
Göran Lundqvist DN-Expressens IF Herrar B 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Göran Pilblad Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 65- Lördagen den 24 mars 10:00
Göran Stoor Sigma BK Herrar A 65- Fredagen den 18 maj 12:00
Göran Tegström Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Lördagen den 24 mars 10:00
Göte Windelås Jonsta BK Herrar B 41-50 Söndagen den 20 maj 14:00
Hampus Nilsson Örgryte IS BF Elitklass Herr Fredagen den 18 maj 12:00
Hampus Wiklund Team Linköping BC Herrar A -16 Lördagen den 21 april 10:00
Hanna Engberg Team X-Calibur BK Elitklass Dam Lördagen den 5 maj 14:00
Hanna Hillman Sandvikens AIK BK Damer A 22-30 Tisdagen den 1 maj 11:00
Hanna Larsson BK Force Damer A -16 Torsdagen den 10 maj 10:00
Hanna Lindberg BK Oden Falköping Damer B 41-50 Fredagen den 18 maj 18:00
Hanna Olsson BS Hässle Damer A 17-21 Lördagen den 31 mars 14:00
Hannu Klang BK Trol Elitklass Herr Lördagen den 24 mars 14:00
Hans Andersson DN-Expressens IF Herrar B 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Hans Bengtsson Team X-Bowlers BC Herrar B 51-64 Söndagen den 25 februari 14:00
Hans Broström DN-Expressens IF Herrar B 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Hans Eldh Tramo IF Herrar B 65- Söndagen den 20 maj 10:00
Hans Forsén Team Växjö BC Herrar A 65- Söndagen den 20 maj 14:00
Hans Fredén BK Amiki Herrar B 51-64 Söndagen den 6 maj 14:00
Hans Gabrielsson Matteus-Pojkarna BK Herrar B 65- Lördagen den 24 mars 14:00
Hans Gabrielsson Matteus-Pojkarna BK Herrar B 65- Herrar B 65-
Hans Ivarsson Kvänums BK Herrar B 41-50 Torsdagen den 10 maj 14:00
Hans Kilander Härnö IF (n) Herrar B 65- Torsdagen den 3 maj 19:00
Hans Larsson BK Amiki Herrar A 51-64 Söndagen den 6 maj 14:00
Hans Linderstrand Team Södertälje BK Herrar B 51-64 Onsdagen den 9 maj 18:00
Hans Modh BK Raa Herrar B 51-64 Söndagen den 20 maj 10:00
Hans Norbeck Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Hans Rydén BK Mjölby Bowling Herrar B 51-64 Fredagen den 30 mars 14:00
Hans-Ingmar Jansson Forsheda BK Herrar A 51-64 Söndagen den 20 maj 10:00
Hans-Olof Bengtsson BKF Falkenberg Herrar B 51-64 Torsdagen den 10 maj 10:00
Helen Eklund Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Helen Johansson Team Blue BK Damer B 51-64 Lördagen den 5 maj 14:00
Helena Embretzén BK Elan Damer B 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Helena Embretzén BK Elan Damer B 51-64 Damer B 51-64
Helena Gustafsson BK TT Damer B 51-64 Lördagen den 5 maj 10:00
Helena Ohlsson BK Brio Damer A 51-64 Torsdagen den 10 maj 14:00
Helene Fischbach BK Prime Sthlm Damer A 41-50 Torsdagen den 29 mars 15:00
Helene Fischbach BK Prime Sthlm Damer A 41-50 Damer A 41-50
Henning Lauritsen NBC Gullmarsplan BC Herrar B 65- Torsdagen den 8 mars 19:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Herrar A 31-40 Torsdagen den 10 maj 10:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Henrik Eriksson Bodens BS Herrar A 22-30 Måndagen den 30 april 16:00
Henrik Eriksson Bodens BS Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Henrik Gustafsson Turebergs BwK Herrar B 65- Torsdagen den 29 mars 15:00
Henrik Hedlycke BK Rudbeck Herrar B 31-40 Torsdagen den 29 mars 15:00
Henrik Karlsson LC 17 BK Kristinehamn Herrar A 31-40 Söndagen den 6 maj 10:00
Henrik Nyström Sigma BK Herrar B 22-30 Torsdagen den 10 maj 14:00
Henry Ingmansson BK Viskan Herrar B 51-64 Lördagen den 31 mars 14:00
Hugo Nilsson BK Allön Herrar A -16 Söndagen den 1 april 10:00
Håkan Andersson Team Linköping BC Herrar B 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Håkan Edén Karlstad BK Herrar A 65- Fredagen den 11 maj 12:00
Håkan Gustavsson Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Torsdagen den 19 april 19:00
Håkan Larsson Sandvikens AIK BK Herrar A 51-64 Söndagen den 20 maj 14:00
Håkan Nilsson BK Thule Herrar A 51-64 Fredagen den 30 mars 10:00
Håkan Rask BK ABeCe Herrar B 51-64 Söndagen den 22 april 10:00
Ian Robinson AIK Herrar A 41-50 Torsdagen den 3 maj 19:00
Ian Robinson AIK Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Ida Andersson BK Högland Elitklass Dam Söndagen den 25 mars 10:00
Ida Elofsson BK Högland Damer A 17-21 Lördagen den 19 maj 18:00
Ida Wistrand Stånga IF Damer B 17-21 Fredagen den 18 maj 12:00
Ida Wistrand Stånga IF Damer B 17-21 Damer B 17-21
Inga Lill Zedig Team Blue BK Damer B 51-64 Lördagen den 5 maj 14:00
Inga Lill Zedig Team Blue BK Damer B 51-64 Damer B 51-64
Ingemar Edevärn KK Strike Herrar B 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Ingemar Högberg AIK Herrar B 65- Torsdagen den 5 april 19:00
Inger Petterson Kungälvs BK Damer A 65- Lördagen den 19 maj 14:00
Inger Petterson Kungälvs BK Damer A 65- Damer 65-
Ingolf Lundevall BK Rättvik Herrar A 65- Fredagen den 18 maj 12:00
Ingvar Sjögren BK Ax Herrar A 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Ingvar Sjögren BK Ax Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Irene Gauffin DN-Expressens IF Damer B 51-64 Söndagen den 4 mars 14:00
Irma Björell Kings Pin BK Damer A -16 Söndagen den 20 maj 18:00
Isabell From Stureby BK Damer A -16 Torsdagen den 17 maj 18:00
Isabell From Stureby BK Damer A -16 Damer -16
Isabella Birthe Knudsen Andreasen Spader Dam Damer B 17-21 Lördagen den 5 maj 10:00
Isabelle Hultin Wåxnäs BC Elitklass Dam Söndagen den 20 maj 14:00
Isabelle Lindgren Östersunds BK Damer A 31-40 Lördagen den 31 mars 10:00
Isabelle Lindgren Östersunds BK Damer A 31-40 Damer A 31-40
Isak Windelås Jonsta BK Herrar A -16 Söndagen den 20 maj 14:00
Jackaline Berntsson DN-Expressens IF Damer B 51-64 Lördagen den 24 februari 10:00
James Blomgren Team Alingsås BC Elitklass Herr Torsdagen den 10 maj 14:00
James Blomgren Team Alingsås BC Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
James Blomgren Team Alingsås BC Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Jan Ahlén Turebergs BwK Herrar A 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Jan Ahlén Turebergs BwK Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Jan Andersson BwK Ankaret Herrar B 31-40 Fredagen den 18 maj 18:00
Jan Ednertz BK Trol Herrar A 51-64 Lördagen den 24 mars 14:00
Jan Lundgren BK Kåess Herrar B 51-64 Lördagen den 31 mars 10:00
Jan Lundgren BK Kåess Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Jan Nordin Matteus-Pojkarna BK Herrar B 65- Tisdagen den 1 maj 11:00
Jan Persson BK ABeCe Herrar B 65- Söndagen den 22 april 10:00
Jan Simonsen Bulltofta BK Herrar A 51-64 Lördagen den 19 maj 18:00
Jan Stenberg BC Cobbers Herrar B 51-64 Söndagen den 20 maj 14:00
Jan Wahlström NBC Gullmarsplan BC Herrar B 51-64 Söndagen den 6 maj 10:00
Jan-Eric Sundberg BK ABeCe Herrar B 65- Söndagen den 22 april 10:00
Jan-Erik Elf BK Tegnér Herrar A 65- Fredagen den 11 maj 12:00
Jan-Erik Larsson Turebergs BwK Herrar B 41-50 Onsdagen den 16 maj 18:00
Jan-Erik Larsson Turebergs BwK Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Jan-Ove Lindblad KK Träff Herrar B 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Jan-Ove Lindblad KK Träff Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Jan-Ove Skoog Pin Club Herrar B 41-50 Torsdagen den 17 maj 18:00
Jan-Ove Skoog Pin Club Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Jan-Peter Elf KS Edsbowlarna Herrar A 41-50 Fredagen den 11 maj 12:00
Janne Holmblad BK Kåess Herrar B 51-64 Lördagen den 31 mars 10:00
Jeanette Svahn BS Kulorna Damer A 51-64 Fredagen den 11 maj 12:00
Jeanette Tagesson BK Kyrk Skövde Damer A 31-40 Lördagen den 5 maj 14:00
Jeanette Tagesson BK Kyrk Skövde Damer A 31-40 Damer A 31-40
Jennie Andersson Kvänums BK Damer A 31-40 Torsdagen den 10 maj 14:00
Jennie Andersson Kvänums BK Damer A 31-40 Damer A 31-40
Jenny Bernholtz Linköpings DBS Zorita Damer B 22-30 Lördagen den 19 maj 14:00
Jenny Bernholtz Linköpings DBS Zorita Damer B 22-30 Damer B 22-30
Jenny Karlsson BK Skrufscha Elitklass Dam Torsdagen den 10 maj 14:00
Jenny Karlsson BK Skrufscha Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Jenny Karlsson BK Skrufscha Elitklass Dam Elit Damer - Round Robin
Jenny Karlsson BK Skrufscha Elitklass Dam Elit Damer - Final
Jenny Wegner BK Femtionian Elitklass Dam Lördagen den 31 mars 14:00
Jenny Wegner BK Femtionian Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Jenny Wegner BK Femtionian Elitklass Dam Elit Damer - Round Robin
Jerry Carlstrand IFK Borås Herrar A 65- Lördagen den 5 maj 14:00
Jerry Ekman-Wogel Stureby BK Elitklass Herr Söndagen den 6 maj 10:00
Jerry Ekman-Wogel Stureby BK Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Jerry Ekman-Wogel Stureby BK Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Jerry Eriksson BK Ös På Herrar A 65- Lördagen den 5 maj 14:00
Jesper Gren Stureby BK Herrar A 17-21 Torsdagen den 3 maj 19:00
Jesper Gren Stureby BK Herrar A 17-21 Herrar A 17-21
Jesper Hansen Hurricanes BK Herrar B 17-21 Tisdagen den 1 maj 11:00
Jesper Jacobsen Team Pergamon BC Elitklass Herr Fredagen den 18 maj 18:00
Jesper Jelvin AIK Herrar A 31-40 Torsdagen den 29 mars 15:00
Jesper Jelvin AIK Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Jesper Larsen Team Pergamon BC Elitklass Herr Lördagen den 5 maj 14:00
Jesper Olin BK Virveln Herrar B 17-21 Söndagen den 6 maj 10:00
Jesper Runbom Team Clan BK Elitklass Herr Tisdagen den 1 maj 11:00
Jesper Svensson Team Pergamon BC Elitklass Herr Fredagen den 18 maj 18:00
Jesper Svensson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Jesper Svensson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Jesper Östling BK Thule Herrar B 22-30 Fredagen den 30 mars 10:00
Jessica Augustinsson B-K Eva Damer A 41-50 Söndagen den 6 maj 14:00
Jessica Larsson Sundbybergs IK Elitklass Dam Lördagen den 19 maj 10:00
Jessica Nilsson BK Skrufscha Damer A 22-30 Torsdagen den 19 april 19:00
Jessica Park BK Stjärnan Damer A 41-50 Torsdagen den 17 maj 18:00
Jessica Ström Junsele BK Damer A 41-50 Måndagen den 30 april 16:00
Jessica Ström Junsele BK Damer A 41-50 Damer A 41-50
Jim Olsson BK Team Kungsbacka Herrar B 22-30 Lördagen den 5 maj 10:00
Jimmy Bengtson Matteus-Pojkarna BK Herrar A 31-40 Lördagen den 24 mars 14:00
Jimmy Eriksson Mini Arccus Club Herrar A 31-40 Torsdagen den 17 maj 18:00
Jimmy Eriksson Mini Arccus Club Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Jimmy Grönros BS Almen Herrar B 41-50 Torsdagen den 22 mars 19:00
Jimmy Nordvall BK Kåess Herrar A 22-30 Lördagen den 31 mars 10:00
Joachim Alenbring-Öhman BK Granen Herrar A -16 Söndagen den 6 maj 14:00
Joachim Lind BK Joker Elitklass Herr Söndagen den 20 maj 18:00
Joakim Alm Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 31-40 Lördagen den 24 mars 10:00
Joakim Karlsson Stureby BK Herrar A 17-21 Torsdagen den 3 maj 19:00
Joakim Pettersson Stånga IF Herrar A 41-50 Lördagen den 21 april 14:00
Joakim Plantin Täby BwK Herrar A 51-64 Fredagen den 18 maj 18:00
Joakim West Team Alingsås BC Elitklass Herr Torsdagen den 3 maj 19:00
Joel Hedlund Eksjö BK/EBOK Herrar A 17-21 Onsdagen den 16 maj 18:00
Joel Jans BK Stöten Herrar A -16 Fredagen den 18 maj 18:00
Joel Lindström Team X-Bowlers BC Herrar A 31-40 Lördagen den 3 mars 10:00
Joel Lothigius Zorrow Club Herrar A -16 Fredagen den 11 maj 12:00
Johan Berg BK Klossen Herrar A 22-30 Söndagen den 22 april 14:00
Johan Bergqvist Nybro IF Elitklass Herr Torsdagen den 10 maj 10:00
Johan Danielsson Kulladals BS Elitklass Herr Lördagen den 19 maj 10:00
Johan Eklund NBC Gullmarsplan BC Herrar B 41-50 Torsdagen den 8 mars 19:00
Johan Eklund NBC Gullmarsplan BC Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Johan Ekström BK Brio Elitklass Herr Torsdagen den 19 april 19:00
Johan Friberg Vetlanda BC Herrar B 31-40 Fredagen den 30 mars 10:00
Johan Friberg Vetlanda BC Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Johan Gannerud Skillingaryds IS Herrar A 41-50 Lördagen den 21 april 14:00
Johan Hansson IK Gotlandspärlan Herrar B 31-40 Lördagen den 21 april 14:00
Johan Holmgren Warpen BK Herrar B 41-50 Lördagen den 21 april 10:00
Johan Holmgren Warpen BK Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Johan Hultgren NBC Gullmarsplan BC Herrar A 41-50 Söndagen den 20 maj 18:00
Johan Isaksson BK Trol Herrar B 51-64 Lördagen den 24 mars 14:00
Johan Malmström BK Amiki Herrar B 51-64 Söndagen den 6 maj 14:00
Johan Näslund Värtans IK Herrar B 51-64 Söndagen den 25 mars 10:00
Johan Rundgren BK Force Herrar B 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Johan Sundler Wåxnäs BC Herrar A 41-50 Söndagen den 20 maj 14:00
Johan Söderholm BK Ax Herrar A 31-40 Torsdagen den 3 maj 19:00
Johan Wiklander NBC Gullmarsplan BC Herrar B 31-40 Lördagen den 19 maj 18:00
Johan Wiklander NBC Gullmarsplan BC Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Johanna Andersson BK Granen Damer A 31-40 Torsdagen den 10 maj 14:00
Johanna Kilander IFK Göteborg Bowling Dam Damer B 31-40 Söndagen den 20 maj 14:00
Johanna Kilander IFK Göteborg Bowling Dam Damer B 31-40 Damer B 31-40
John Thornberg Matteus-Pojkarna BK Herrar B 41-50 Tisdagen den 1 maj 11:00
John Erik Mårtensson Warpen BK Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Johnny Roos BK Zenit Herrar B 65- Söndagen den 22 april 10:00
Johnny Svärdh BK Bråhög Herrar B 51-64 Söndagen den 6 maj 10:00
Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Elitklass Dam Torsdagen den 5 april 19:00
Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Elitklass Dam Elit Damer - Round Robin
Jonas Emretzon BajenFans BF Herrar A 41-50 Söndagen den 20 maj 18:00
Jonas Ingmansson BK Viskan Herrar A 17-21 Lördagen den 31 mars 14:00
Jonas Lönnberg Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 41-50 Lördagen den 24 mars 10:00
Jonas Mattisson SK Nova Herrar B 41-50 Fredagen den 18 maj 18:00
Jonas Mattisson SK Nova Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Jonas Pettersson BK Brio Herrar A 41-50 Torsdagen den 17 maj 18:00
Jonas Pettersson BK Brio Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Jonas Westlund Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Lördagen den 24 mars 10:00
Jonathan Andersson BK Nobel Herrar B 22-30 Lördagen den 5 maj 14:00
Jonathan Hallberg Team Clan BK Herrar A 17-21 Torsdagen den 5 april 19:00
Jonathan Hallberg Team Clan BK Herrar A 17-21 Herrar A 17-21
Jonathan Larsson BK Granen Herrar A -16 Lördagen den 5 maj 10:00
Jonathan Winhagen Team Ystad BK Herrar A 22-30 Lördagen den 19 maj 14:00
Jonathan Winhagen Team Ystad BK Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Jonny Gustafsson BK Granen Herrar B 51-64 Lördagen den 5 maj 10:00
Jonny Lundgren BK Kåess Herrar B 51-64 Lördagen den 31 mars 10:00
Jonny Lundgren BK Kåess Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Josefin Andersson BK Oden Falköping Damer A -16 Lördagen den 3 mars 14:00
Josefin Andersson BK Oden Falköping Damer A -16 Damer -16
Josefin Hermansson Team X-Calibur BK Elitklass Dam Lördagen den 5 maj 14:00
Josefin Sörensson Bulltofta BK Damer B 17-21 Torsdagen den 19 april 19:00
Josefin Sörensson Bulltofta BK Damer B 17-21 Damer B 17-21
Josefina Åslund BK Granen Damer B 41-50 Torsdagen den 10 maj 14:00
Josefine Linderoth Spader Dam Elitklass Dam Fredagen den 30 mars 10:00
Jouko Törnudd BwK Ankaret Herrar A 65- Torsdagen den 10 maj 10:00
Judith Friman BK Högland Elitklass Dam Söndagen den 20 maj 10:00
Jörgen Arvidsson Edsbyns BK Herrar A 41-50 Söndagen den 22 april 14:00
Jörgen Ek Sundbybergs IK Herrar B 51-64 Lördagen den 19 maj 10:00
Jörgen Larsson Karlskrona BK Herrar A 31-40 Lördagen den 21 april 14:00
Jörgen Nyberg Turebergs BwK Herrar A 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Jörgen Rosén BK Håvås Herrar A 41-50 Söndagen den 1 april 14:00
Kaija-Leena Andersson Sollentuna BwK Damer A 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Kaj Ahlström KK Strike Herrar B 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Kaj Rannikko BK Scott Herrar B 31-40 Lördagen den 12 maj 12:00
Kamilla Christensen Sundbybergs IK Damer B 41-50 Lördagen den 19 maj 10:00
Kari Jääskeläinen KK Träff Herrar B 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Karin Roth Götene BK Damer B 22-30 Torsdagen den 10 maj 10:00
Karin Wiklund Linköpings DBS Zorita Damer B 41-50 Lördagen den 19 maj 14:00
Karl Wahlgren IS Göta Elitklass Herr Lördagen den 19 maj 10:00
Karl-Johan Mattsson Hammarby IF BF Herrar A 51-64 Tisdagen den 1 maj 11:00
Kasper Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr Herrar A 17-21 Fredagen den 11 maj 12:00
Katarina Renvall BK Fermé Damer A 31-40 Fredagen den 18 maj 18:00
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Damer A 31-40 Tisdagen den 1 maj 11:00
Katrin Jansson Spader Dam Elitklass Dam Söndagen den 20 maj 10:00
Kennet Boström Karlstad BK Herrar B 51-64 Fredagen den 11 maj 12:00
Kenneth Engdahl BK ABeCe Herrar B 65- Söndagen den 22 april 10:00
Kenneth Kristiansson BK Adept Herrar B 65- Söndagen den 20 maj 10:00
Kenneth Lindberg AIK Herrar B 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Kenneth Ovestad BK Runan Herrar A 41-50 Torsdagen den 17 maj 18:00
Kenny Svange BK Amiki Herrar B 22-30 Söndagen den 6 maj 14:00
Kent Brolin Team X-Bowlers BC Herrar B 51-64 Söndagen den 25 februari 14:00
Kent Brolin Team X-Bowlers BC Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Kent Börlin BK Örnen Herrar A 65- Söndagen den 20 maj 18:00
Kent Börlin BK Örnen Herrar A 65- Herrar A 65-
Kent Norén BK Rudbeck Herrar B 51-64 Torsdagen den 19 april 19:00
Kent Sjöö BK 62 Herrar A 51-64 Fredagen den 11 maj 12:00
Kenth Ericsson BK Amiki Herrar B 51-64 Söndagen den 6 maj 14:00
Kersti Sundström AIK Damer A 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Kevin Lundh BK Amiki Herrar A 22-30 Söndagen den 6 maj 14:00
Kevin Melin AIK Herrar A -16 Torsdagen den 3 maj 19:00
Kicki Edman Bogesunds BK Damer B 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Kim Nabbe NBC Gullmarsplan BC Herrar B 31-40 Fredagen den 11 maj 12:00
Kim Nabbe NBC Gullmarsplan BC Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Kim Wikman BK Ax Herrar A 41-50 Onsdagen den 9 maj 18:00
Kjell Eriksson Mini Arccus Club Herrar B 65- Lördagen den 21 april 14:00
Kjell Hanser DN-Expressens IF Herrar B 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Kjell Isaksson BK Ax Herrar A 65- Torsdagen den 10 maj 10:00
Kjell Isaksson BK Ax Herrar A 65- Herrar A 65-
Kjell Johansson Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Kjell Larsson Warpen BK Herrar B 65- Lördagen den 21 april 10:00
Kjell Nörgaard Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Kjell Olander Mini Arccus Club Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 14:00
Kjell Scherman Värtans IK Herrar A 65- Fredagen den 18 maj 18:00
Kjell Scherman Värtans IK Herrar A 65- Herrar A 65-
Kjell-Åke Gustafsson BK Gärdet Herrar A 65- Tisdagen den 1 maj 11:00
Kjell-Åke Gustafsson BK Gärdet Herrar A 65- Herrar A 65-
Krister Wenström BK Mjölby Bowling Herrar B 51-64 Fredagen den 30 mars 14:00
Kristian Hiltunen NBC Gullmarsplan BC Herrar A 31-40 Torsdagen den 8 mars 19:00
Kristin Hellström BK Lin Damer B 17-21 Söndagen den 22 april 14:00
Kristin Hellström BK Lin Damer B 17-21 Damer B 17-21
Kristina Brandqvist NBC Gullmarsplan BC Damer B 51-64 Torsdagen den 8 mars 19:00
Kristina Nordenson BK Granen Damer A 51-64 Torsdagen den 10 maj 14:00
Kristina Nordenson BK Granen Damer A 51-64 Damer A 51-64
Kristina Rydén BK Mjölby Bowling Damer A 65- Fredagen den 30 mars 14:00
Kristina Rydén BK Mjölby Bowling Damer A 65- Damer 65-
Kristina Sävström BwK Ankaret Damer B 41-50 Söndagen den 4 mars 14:00
Kristoffer Ruohtula Svensson IKW/Köping BK Elitklass Herr Torsdagen den 10 maj 10:00
Kristoffer Sund AIK Herrar A -16 Torsdagen den 5 april 19:00
Kurt Söderström Mini Arccus Club Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 14:00
Laila Jonsson Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Laila Jonsson Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Damer B 51-64
Lars Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Lars Enström DN-Expressens IF Herrar B 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Lars Höglin Fredrikshof IF BK Herrar A 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Lars Jakobsson KK Strike Herrar B 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Lars Lindberg BK Loket Herrar A 51-64 Fredagen den 11 maj 12:00
Lars Svensson Team Linköping BC Herrar B 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Lars-Erik Karlsson BK Ax Herrar B 65- Torsdagen den 29 mars 15:00
Lars-Erik Karlsson BK Ax Herrar B 65- Herrar B 65-
Lars-Göran Ericsson Delta 72 Herrar B 65- Söndagen den 20 maj 14:00
Lars-Göran Hallström BK Granen Herrar B 41-50 Fredagen den 18 maj 18:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Herrar A 65- Lördagen den 19 maj 14:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Herrar A 65- Herrar A 65-
Lars-Olov Tall BK Hammarslaget Herrar B 51-64 Söndagen den 18 mars 16:30
Lasse Bäcklund BK Klossen Elitklass Herr Söndagen den 22 april 14:00
Lasse Mäntylä BF Solängen Herrar A 65- Måndagen den 30 april 16:00
Leif Andersson United BC Herrar B 51-64 Torsdagen den 3 maj 19:00
Leif Gustafsson Malmö-Ecco BK Herrar B 65- Söndagen den 20 maj 10:00
Leif Ljung Team Växjö BC Herrar A 65- Söndagen den 20 maj 14:00
Leif Patala BK Team Kungsbacka Herrar B 51-64 Fredagen den 30 mars 14:00
Leif Rejby KK Strike Herrar B 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Leif Sandbäck BK Plus Herrar B 51-64 Lördagen den 5 maj 10:00
Leif Sieurin IKW/Köping BK Herrar A 65- Lördagen den 5 maj 10:00
Leif Sjöberg Hammarby IF BF Herrar A 51-64 Torsdagen den 22 mars 19:00
Leif Sjöberg Hammarby IF BF Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Leif Sundström AIK Herrar B 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Lena Askinger Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Lena Asklund AIK Damer A 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Lena Björklund DN-Expressens IF Damer B 51-64 Söndagen den 4 mars 14:00
Lena Björklund DN-Expressens IF Damer B 51-64 Damer B 51-64
Lena Hagman BK Scott Damer B 51-64 Lördagen den 5 maj 10:00
Lena Jonsson BK Granen Damer A 51-64 Torsdagen den 10 maj 14:00
Lena Lindblom BK Birger Damer B 51-64 Fredagen den 11 maj 12:00
Lena Sulkanen B-K Eva Damer A 51-64 Lördagen den 5 maj 14:00
Lena Sulkanen B-K Eva Damer A 51-64 Damer A 51-64
Lena Whistleton BK Bells Damer A 31-40 Söndagen den 20 maj 10:00
Lennart Axelsson Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Lennart Grahn LBK Hudik Herrar A 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Lennart Johansson BK Oden Falköping Herrar B 51-64 Lördagen den 3 mars 14:00
Lennart Lindau BF Solängen Herrar B 65- Måndagen den 30 april 16:00
Leo Ornered Stureby BK Herrar B 17-21 Lördagen den 12 maj 12:00
Leo Ornered Stureby BK Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Liam Söderkvist Sigma BK Herrar B 17-21 Söndagen den 25 mars 10:00
Liam Söderkvist Sigma BK Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Lidia Svedberg Uppsala BC 90 Damer A 31-40 Söndagen den 20 maj 14:00
Lina Elfström Sundbybergs IK Damer A 22-30 Lördagen den 19 maj 10:00
Lina Hamberg Uppsala BC 90 Elitklass Dam Söndagen den 20 maj 14:00
Lina Sundh Nynäshamns BK Damer B 31-40 Torsdagen den 10 maj 10:00
Lina Sundh Nynäshamns BK Damer B 31-40 Damer B 31-40
Linda Andersson BK Lin Damer A 31-40 Söndagen den 22 april 14:00
Linda Johansson Sanna BK Damer B 41-50 Söndagen den 22 april 14:00
Linda Johansson BK Högland Damer B 17-21 Lördagen den 19 maj 14:00
Linda Johansson Sanna BK Damer B 41-50 Damer B 41-50
Linda Johansson BK Högland Damer B 17-21 Damer B 17-21
Linda Ohlsson Nynäshamns BK Damer B 22-30 Torsdagen den 10 maj 10:00
Linda Ohlsson Nynäshamns BK Damer B 22-30 Damer B 22-30
Linda Olsson BS Hässle Damer A 41-50 Lördagen den 31 mars 14:00
Linnéa Hedblom BK Lin Damer A 17-21 Söndagen den 22 april 14:00
Linnea Rundgren B-K Eva Elitklass Dam Lördagen den 5 maj 14:00
Linus Alm Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 17-21 Lördagen den 24 mars 10:00
Linus Alm Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Linus Carle BK Taifun Elitklass Herr Söndagen den 20 maj 14:00
Linus Samuelsson Falu Bowlingklubb Herrar A 17-21 Söndagen den 6 maj 14:00
Linus Sjöberg BK Rudbeck Herrar B 41-50 Torsdagen den 19 april 19:00
Linus Söderlund BK Origo Herrar A 17-21 Torsdagen den 10 maj 14:00
Lisa Lindell BK Högland Elitklass Dam Fredagen den 18 maj 12:00
Lise-Lott Arvidsson BK Mjölby Bowling Damer A 41-50 Fredagen den 30 mars 14:00
Lotta Åberg DN-Expressens IF Damer B 51-64 Söndagen den 4 mars 14:00
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Herrar B 17-21 Fredagen den 18 maj 18:00
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Lucas Höög Team Gamleby BC Herrar A -16 Lördagen den 19 maj 14:00
Lucas Lindberg SK Nova Herrar A -16 Fredagen den 18 maj 18:00
Lucas Lindberg SK Nova Herrar A -16 Herrar -16
Lucas Nilsson BK Bågen Herrar B 17-21 Torsdagen den 19 april 19:00
Lucas Nilsson BK Bågen Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Lukas Andersson Olofströms BS Herrar A 17-21 Torsdagen den 5 april 19:00
Lukas Andersson BK Karma Herrar A -16 Lördagen den 19 maj 18:00
Lukas Andersson BK Karma Herrar A -16 Herrar -16
Lukas Andersson Olofströms BS Herrar A 17-21 Herrar A 17-21
Lukas Montin Falu Bowlingklubb Herrar A 17-21 Söndagen den 6 maj 14:00
Lukas Sevelin AIK Elitklass Herr Fredagen den 11 maj 12:00
Madelene Sundin Team X-Bowlers BC Damer B 31-40 Söndagen den 25 februari 14:00
Madelene Sundin Team X-Bowlers BC Damer B 31-40 Damer B 31-40
Magnus Ahlberg BK Full House Herrar B 41-50 Söndagen den 20 maj 10:00
Magnus Ahlberg BK Full House Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Magnus Andersson Team Linköping BC Herrar A 41-50 Lördagen den 21 april 10:00
Magnus Andersson BK Bråhög Herrar B 41-50 Söndagen den 20 maj 10:00
Magnus Jacobsson Hurricanes BK Herrar B 41-50 Tisdagen den 1 maj 11:00
Magnus Jacobsson Hurricanes BK Herrar B 41-50 Herrar B 41-50
Magnus Kugelberg Team Linköping BC Herrar B 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Magnus Lütz BK Runan Herrar A 41-50 Fredagen den 18 maj 18:00
Magnus Westerberg Hurricanes BK Herrar A 41-50 Tisdagen den 1 maj 11:00
Maja Engberg BK Cahoot Damer A -16 Lördagen den 5 maj 14:00
Maja Ortheden BK Hallandia Damer A -16 Fredagen den 11 maj 12:00
Maja Ortheden BK Hallandia Damer A -16 Damer -16
Majvor Nilsson DN-Expressens IF Damer A 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Malin Appelberg Team Blue BK Damer B 41-50 Lördagen den 5 maj 14:00
Malin Berg AIK Damer B 17-21 Torsdagen den 5 april 19:00
Malin Berg AIK Damer B 17-21 Damer B 17-21
Malin Brodin Sundbybergs IK Damer A 22-30 Onsdagen den 16 maj 18:00
Malin Brodin Sundbybergs IK Damer A 22-30 Damer A 22-30
Malin Gref Sundbybergs IK Damer A 22-30 Söndagen den 20 maj 18:00
Malin Gref Sundbybergs IK Damer A 22-30 Damer A 22-30
Malin Johansson BK Högland Elitklass Dam Söndagen den 25 mars 10:00
Malin Larsson BK Granen Damer A 31-40 Torsdagen den 10 maj 14:00
Malin Larsson BK Granen Damer A 31-40 Damer A 31-40
Malou Eng Sundbybergs IK Damer A 17-21 Torsdagen den 3 maj 19:00
Manne Steen Halmia BS Herrar B 51-64 Söndagen den 1 april 14:00
Marcus Fransson BK Skrufscha Herrar A 22-30 Torsdagen den 19 april 19:00
Marcus Karlsson BK Kaskad Herrar A 31-40 Söndagen den 6 maj 10:00
Marcus Karlsson BK Kaskad Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Marcus Lundqvist Matteus-Pojkarna BK Herrar A 31-40 Torsdagen den 17 maj 18:00
Marcus Pettersson Bålsta BC Herrar A -16 Onsdagen den 16 maj 18:00
Margaretha Schöning Warpen BK Damer B 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Margita Andersson Sollentuna BwK Damer A 65- Lördagen den 12 maj 12:00
Margita Andersson Sollentuna BwK Damer A 65- Damer 65-
Maria Eklöf IK Gotlandspärlan Damer A 41-50 Söndagen den 6 maj 14:00
Maria Lindius AIK Damer A 17-21 Lördagen den 12 maj 12:00
Maria Lindius AIK Damer A 17-21 Damer A 17-21
Maria Martinsson Linköpings DBS Zorita Damer B 41-50 Lördagen den 19 maj 14:00
Marianne Högberg AIK Damer B 51-64 Torsdagen den 5 april 19:00
Marianne Ljunglöf DN-Expressens IF Damer A 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Marianne Norberg Concordia IF BK Damer B 51-64 Söndagen den 25 mars 10:00
Marianne Wedin-Johansson BK Båken Damer B 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Marie Alm Örgryte IS BF Damer A 51-64 Söndagen den 18 mars 16:30
Marie Alm Örgryte IS BF Damer A 51-64 Damer A 51-64
Marie Gunnarsson BK TT Damer B 41-50 Lördagen den 5 maj 10:00
Marie Johansson BK Lin Damer B 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Marita Wormén Linköpings DBS Zorita Damer A 41-50 Lördagen den 19 maj 14:00
Markus Clarberg Bulltofta BK Herrar A 31-40 Lördagen den 19 maj 18:00
Markus Clarberg Bulltofta BK Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Markus Engberg Turebergs BwK Herrar B 22-30 Torsdagen den 29 mars 15:00
Markus Engberg Turebergs BwK Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Markus Jansson BK Jösse Elitklass Herr Lördagen den 19 maj 18:00
Markus Lenefjäll BK Kaskad Herrar A 17-21 Fredagen den 11 maj 12:00
Markus Lenefjäll BK Kaskad Herrar A 17-21 Herrar A 17-21
Martin Fredriksson BK Team Obelix Herrar A 41-50 Fredagen den 18 maj 12:00
Martin Granholm NBC Gullmarsplan BC Herrar A 31-40 Onsdagen den 16 maj 18:00
Martin Karlsson Team X-Bowlers BC Herrar B 22-30 Söndagen den 25 februari 14:00
Martin Krums-Vabins Gislaveds BK Herrar B 22-30 Lördagen den 5 maj 10:00
Martin Krums-Vabins Gislaveds BK Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Martin Larsen Team Pergamon BC Elitklass Herr Lördagen den 5 maj 14:00
Martin Nordström Team Linköping BC Herrar B 31-40 Lördagen den 21 april 10:00
Martin Persson AIK Herrar A 22-30 Onsdagen den 9 maj 18:00
Martin Wallin BK Runan Herrar A 41-50 Torsdagen den 3 maj 19:00
Martin Wallin BK Runan Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Martin Östlund Hammarby IF BF Herrar B 41-50 Tisdagen den 1 maj 11:00
Mathias Ernest Fredrikshof IF BK Herrar A 31-40 Fredagen den 23 februari 18:00
Mathilda Hassa BK Karma Damer A -16 Lördagen den 19 maj 18:00
Mathilda Tidbeck B-K Eva Damer A 17-21 Söndagen den 6 maj 14:00
Mathilda Tidbeck B-K Eva Damer A 17-21 Damer A 17-21
Matiias Eriksson BK Karma Herrar A -16 Lördagen den 19 maj 18:00
Matilda Larsson BK Force Damer B 17-21 Lördagen den 12 maj 12:00
Mats Brännlund BK Rudbeck Herrar B 51-64 Torsdagen den 19 april 19:00
Mats Gustafsson Team Södertälje BK Herrar A 51-64 Onsdagen den 9 maj 18:00
Mats Janson Team Södertälje BK Herrar A 41-50 Onsdagen den 9 maj 18:00
Mats Knutsson BK Kyrk Skövde Herrar A 41-50 Söndagen den 20 maj 18:00
Mats Knutsson BK Kyrk Skövde Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Mats Larsson BK TT Herrar B 41-50 Lördagen den 5 maj 10:00
Mats Larsson BK Ohm Herrar A 41-50 Söndagen den 22 april 10:00
Mats Lundström Nordingrå BK Herrar A 51-64 Torsdagen den 17 maj 18:00
Mats Sjöberg Team Södertälje BK Herrar A 51-64 Onsdagen den 9 maj 18:00
Mats Töyrä Kings Pin BK Herrar B 41-50 Torsdagen den 17 maj 18:00
Mats Winlund BK Klossen Herrar A 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Mattias Claesson IK Gotlandspärlan Herrar B 22-30 Lördagen den 21 april 14:00
Mattias Hartzell NBC Gullmarsplan BC Herrar A 31-40 Söndagen den 18 mars 16:30
Mattias Kolerud Stureby BK Herrar A 22-30 Söndagen den 6 maj 10:00
Mattias Olsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Söndagen den 20 maj 10:00
Mattias Olsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Mattias Olsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Mattias Olsson Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Semifinal
Mattias Persson Täby BwK Herrar A 31-40 Fredagen den 18 maj 18:00
Mattias Tiveljung BK Kåess Herrar A 41-50 Torsdagen den 10 maj 10:00
Mattias Wetterberg Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Matts Juthagen KK Träff Herrar A 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Matz Classon Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Torsdagen den 19 april 19:00
Mauri Salonen DN-Expressens IF Herrar B 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Max Larsson Hellas BK Herrar A 22-30 Lördagen den 24 februari 10:00
Maximilian Ståhl Bulltofta BK Herrar B 22-30 Fredagen den 30 mars 10:00
Mia Johansson Carlsson Sigma BK Damer A 41-50 Fredagen den 18 maj 12:00
Micael Dahl BwK Ankaret Herrar B 51-64 Lördagen den 12 maj 12:00
Micael Hamberg Uppsala BC 90 Herrar A 51-64 Söndagen den 20 maj 14:00
Michael Ahlin Team X-Bowlers BC Herrar B 51-64 Söndagen den 25 februari 14:00
Michael Burman BK Rudbeck Herrar B 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Michael Johansson BK Ax Herrar B 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Michael Lindquist Sigma BK Herrar A 41-50 Lördagen den 24 mars 10:00
Michael Lundin Pocket Club Herrar B 51-64 Lördagen den 5 maj 10:00
Michael Norling Team Linköping BC Herrar B 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Michael Sonefors Warpen BK Herrar B 22-30 Lördagen den 21 april 10:00
Mickael Lauritsen NBC Gullmarsplan BC Herrar A 41-50 Torsdagen den 8 mars 19:00
Micke Wendell Värtans IK Herrar B 51-64 Söndagen den 25 mars 10:00
Mikael Alfredsson BK Karma Herrar B 41-50 Lördagen den 19 maj 18:00
Mikael Andersson BC Cobbers Herrar B 22-30 Söndagen den 20 maj 14:00
Mikael Andersson BC Cobbers Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Mikael Berg BK Klossen Herrar B 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Mikael Collinge Vendelsö BK Herrar A 41-50 Fredagen den 23 februari 18:00
Mikael Ekstrand BK Rudbeck Herrar B 51-64 Torsdagen den 19 april 19:00
Mikael Gibbemark DN-Expressens IF Elitklass Herr Lördagen den 19 maj 10:00
Mikael Hedqvist Domnarvets BS Herrar A 41-50 Fredagen den 11 maj 12:00
Mikael Hedström Strands BK Herrar A 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Mikael Isaksson Täby BwK Herrar A 41-50 Fredagen den 18 maj 18:00
Mikael Jönsson BK ABeCe Herrar B 51-64 Söndagen den 22 april 10:00
Mikael Kanold Sundbybergs IK Herrar A 31-40 Lördagen den 19 maj 10:00
Mikael Mannqvist Warpen BK Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Mikael Neidenmark BwK Dax Herrar B 51-64 Lördagen den 12 maj 12:00
Mikael Olsson BK Runan Herrar A 51-64 Torsdagen den 17 maj 18:00
Mikael Pedersen IK Gotlandspärlan Herrar B 51-64 Lördagen den 21 april 14:00
Mikael Stam BK Triss Herrar B 51-64 Lördagen den 5 maj 10:00
Mikael Söderquist BajenFans BF Herrar A 51-64 Lördagen den 12 maj 12:00
Mikael Witting Norrtälje BwK Herrar A 51-64 Lördagen den 31 mars 14:00
Mikail Andersson Matteus-Pojkarna BK Elitklass Herr Lördagen den 24 mars 14:00
Minelle Munter Hedemora Ungdoms BK Damer A -16 Söndagen den 6 maj 14:00
Minna Uitto BK Brio Damer A 41-50 Torsdagen den 17 maj 18:00
Mio Karlsson Team X-Bowlers BC Damer A 65- Söndagen den 25 februari 14:00
Mio Karlsson Team X-Bowlers BC Damer A 65- Damer 65-
Moa Jonsson Sandvikens AIK BK Damer B 17-21 Torsdagen den 10 maj 14:00
Moa Jonsson Sandvikens AIK BK Damer B 17-21 Damer B 17-21
Moa Staflund Ekström BK Brio Damer A 17-21 Torsdagen den 19 april 19:00
Moa Staflund Ekström BK Brio Damer A 17-21 Damer A 17-21
Mohammed Alkatouf Hedemora Ungdoms BK Herrar A -16 Söndagen den 6 maj 14:00
Mona Wahlström Linköpings DBS Zorita Damer A 41-50 Torsdagen den 19 april 19:00
Monica Oskarsson-Birger BK Parant Damer A 65- Lördagen den 5 maj 14:00
Monica Söderlund BK Prime Sthlm Damer B 41-50 Fredagen den 23 februari 18:00
Monica Söderlund BK Prime Sthlm Damer B 41-50 Damer B 41-50
Monika Sundberg BK Elan Damer B 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Moona-Ayfer Åberg Linköpings DBS Zorita Damer A 41-50 Lördagen den 19 maj 14:00
My Olsson BK Stjärnan Damer A 22-30 Tisdagen den 1 maj 11:00
Nathalie Agnekil NBC Gullmarsplan BC Damer B 22-30 Söndagen den 20 maj 14:00
Nathalie Agnekil NBC Gullmarsplan BC Damer B 22-30 Damer B 22-30
Nicklas Sjöström BK Karma Herrar B 41-50 Lördagen den 19 maj 18:00
Niclas Lindholm BK Jösse Elitklass Herr Torsdagen den 10 maj 10:00
Niclas Lindholm BK Jösse Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Niclas Lindholm BK Jösse Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Niclas Lindholm BK Jösse Elitklass Herr Elit Herrar - Semifinal
Niclas Lindholm BK Jösse Elitklass Herr Elit Herrar - Final
Niclas Nedermo BK Ax Herrar A 51-64 Torsdagen den 3 maj 19:00
Nils-Erik Bergsmo Östersunds BK Herrar A 65- Fredagen den 18 maj 12:00
Nina Flack Team X-Calibur BK Elitklass Dam Torsdagen den 5 april 19:00
Nina Flack Team X-Calibur BK Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Nina Högberg Nynäshamns BK Damer B 31-40 Torsdagen den 10 maj 10:00
Nina Högberg Nynäshamns BK Damer B 31-40 Damer B 31-40
Oili Andersson Nordingrå BK Damer A 51-64 Torsdagen den 17 maj 18:00
Ola Näslund Värtans IK Herrar A 41-50 Söndagen den 25 mars 10:00
Olivia Malmer BK Oden Falköping Damer B 17-21 Lördagen den 3 mars 14:00
Olivia Malmer BK Oden Falköping Damer B 17-21 Damer B 17-21
Olle Eriksson AIK Herrar A 51-64 Onsdagen den 16 maj 18:00
Olle Svalborg Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Olof Abrahamson Falköpings AIK BK Herrar B 41-50 Torsdagen den 17 maj 18:00
Oscar Sjögren Turebergs BwK Herrar A -16 Torsdagen den 29 mars 15:00
Oskar Almroth AIK Elitklass Herr Lördagen den 24 mars 14:00
Oskar Almroth AIK Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Oskar Ilfeldt BK Kaskad Herrar A 22-30 Torsdagen den 10 maj 14:00
Oskar Ilfeldt BK Kaskad Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Oskar Wirefeldt Team Clan BK Elitklass Herr Lördagen den 5 maj 10:00
Ossian Olsson BK Flash Herrar A -16 Söndagen den 6 maj 10:00
Ottilia Gunnarsson BS Hässle Damer A 17-21 Lördagen den 31 mars 14:00
Ottilia Gunnarsson BS Hässle Damer A 17-21 Damer A 17-21
Ottilia Olsson BK Flash Damer A -16 Söndagen den 6 maj 10:00
Ove Jansson KK Strike Herrar B 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Ove Nilsson Team Lerum BC Herrar B 65- Torsdagen den 19 april 19:00
Ove Sundén BF Krypton Herrar A 65- Torsdagen den 19 april 19:00
Patric Johansson BK Ax Herrar A 22-30 Torsdagen den 29 mars 15:00
Patrik Ahlgren Bulltofta BK Herrar A 31-40 Lördagen den 19 maj 18:00
Patrik Franzén Team Linköping BC Herrar A 41-50 Lördagen den 21 april 10:00
Patrik Hellström BK Rosen Herrar A 22-30 Söndagen den 6 maj 14:00
Patrik Hillborg Matteus-Pojkarna BK Herrar A 22-30 Lördagen den 24 mars 14:00
Patrik Lundqvist Wåxnäs BC Herrar B 22-30 Söndagen den 20 maj 14:00
Patrik Lundqvist Wåxnäs BC Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Patrik Nilsson Stureby BK Elitklass Herr Onsdagen den 9 maj 18:00
Paul Lindfors BK Thule Herrar A 31-40 Fredagen den 30 mars 10:00
Peder Jacobsson IFK Umeå Herrar A 41-50 Lördagen den 12 maj 12:00
Per Bondesson BK ABeCe Herrar B 65- Söndagen den 22 april 10:00
Per Bondesson BK ABeCe Herrar B 65- Herrar B 65-
Per Dahlgren NBC Gullmarsplan BC Herrar B 31-40 Söndagen den 20 maj 18:00
Per Fernberg Aftonbladets IK Herrar A 51-64 Torsdagen den 3 maj 19:00
Per Gustafson Team Linköping BC Herrar A 41-50 Lördagen den 21 april 10:00
Per Jansson Stureby BK Herrar A 41-50 Torsdagen den 10 maj 10:00
Per Nyholm Jönsson Kings Pin BK Herrar B 51-64 Torsdagen den 17 maj 18:00
Per Wennberg Edsbyns BK Herrar A 41-50 Söndagen den 22 april 14:00
Per Willsson Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Lördagen den 24 mars 10:00
Per-Arne Stjärnström AIK Herrar A 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Per-Erik Freij Fredrikshof IF BK Herrar B 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Per-Ove Jonsson BK Klossen Herrar B 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Pernilla Arvidsson Sundbybergs IK Damer A 31-40 Lördagen den 19 maj 10:00
Pernilla Arvidsson Sundbybergs IK Damer A 31-40 Damer A 31-40
Perry Nylander DN-Expressens IF Herrar B 51-64 Lördagen den 24 februari 10:00
Peter Alm Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Peter Andersson Trollhättan Dolphins BK Herrar A 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Peter Bjernhagen Mörlanda BS Herrar A 51-64 Söndagen den 20 maj 10:00
Peter Bodell BK Klossen Herrar B 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Peter Claar BK Klossen Herrar A 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Peter Fredriksson BK Team Obelix Herrar A 41-50 Fredagen den 18 maj 12:00
Peter Hagsten DN-Expressens IF Herrar B 51-64 Lördagen den 24 februari 10:00
Peter Hellström Team Clan BK Elitklass Herr Söndagen den 25 mars 10:00
Peter Hellström BK Laxen Herrar A 41-50 Lördagen den 5 maj 10:00
Peter Johander Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Lördagen den 24 mars 10:00
Peter Johander Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 65- Herrar B 65-
Peter Jonsson BK Granen Herrar A 51-64 Söndagen den 6 maj 14:00
Peter Kroner AIK Herrar A 65- Fredagen den 18 maj 18:00
Peter Odén Sollentuna BwK Herrar B 51-64 Torsdagen den 3 maj 19:00
Peter Persson BK ABeCe Herrar A 51-64 Söndagen den 22 april 10:00
Peter Pettersson BK Kaskad Herrar A 65- Torsdagen den 10 maj 14:00
Peter Popovski BajenFans BF Herrar B 65- Lördagen den 24 mars 10:00
Peter Rooslien Sigma BK Herrar B 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Peter Sandberg Vimmerby BK Elitklass Herr Lördagen den 12 maj 12:00
Peter Sjöberg Fredrikshof IF BK Herrar A 65- Fredagen den 23 februari 18:00
Peter Sjöberg Fredrikshof IF BK Herrar A 65- Herrar A 65-
Peter Svensson BK Flax Herrar B 51-64 Lördagen den 19 maj 18:00
Peter Wihlborg Åkeshovs BK Herrar A 41-50 Fredagen den 23 februari 18:00
Peter Åhlén Sundbybergs IK Elitklass Herr Lördagen den 19 maj 10:00
Peter Åhlin IK Gotlandspärlan Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 14:00
Pethra Hellström BK Lin Damer B 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Petri Hooli Team Linköping BC Herrar A 41-50 Lördagen den 21 april 10:00
Petro Härfstrand Bulltofta BK Herrar A 41-50 Lördagen den 19 maj 18:00
Philip Hedlund Eksjö BK/EBOK Herrar A -16 Onsdagen den 16 maj 18:00
Pia Andersson BK Parant Damer A 65- Lördagen den 5 maj 14:00
Pia Elofsson Kungälvs BK Damer B 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Pia Tedhamn Linköpings DBS Zorita Damer B 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Pia Tukki Bogesunds BK Damer B 41-50 Lördagen den 19 maj 14:00
Pia Tukki Bogesunds BK Damer B 41-50 Damer B 41-50
Pierre Gilis BK Karma Herrar B 22-30 Lördagen den 19 maj 18:00
Pontus Andersson Team Clan BK Elitklass Herr Tisdagen den 1 maj 11:00
Pontus Falkhäll Team Pergamon BC Elitklass Herr Söndagen den 20 maj 18:00
Pontus Falkhäll Team Pergamon BC Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Pontus Prins Hedemora Ungdoms BK Herrar A -16 Söndagen den 6 maj 14:00
Pål Stål Åkeshovs BK Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 14:00
Pär Krumlinde BK Karma Herrar B 22-30 Lördagen den 19 maj 18:00
Pär Linde Pocket Club Herrar B 65- Lördagen den 5 maj 10:00
Pär Svensson Team Pergamon BC Elitklass Herr Lördagen den 5 maj 14:00
Rakel Norberg Hammarby IF BF Damer A 51-64 Tisdagen den 1 maj 11:00
Rakel Norberg Hammarby IF BF Damer A 51-64 Damer A 51-64
Rasmus Edvall IS Göta Elitklass Herr Lördagen den 19 maj 10:00
Rasmus Green IS Göta Elitklass Herr Lördagen den 31 mars 14:00
Rebecca Johansson Spader Dam Damer A 22-30 Lördagen den 3 mars 10:00
Regina Siverling AIK Damer A 17-21 Lördagen den 12 maj 12:00
Regina Siverling AIK Damer A 17-21 Damer A 17-21
Rickard Attebring Stureby BK Herrar B 31-40 Söndagen den 6 maj 10:00
Rickard Attebring Stureby BK Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Rickard Lindström BK Scott Herrar B 51-64 Lördagen den 12 maj 12:00
Rickard Lundström Mini Arccus Club Herrar A 51-64 Lördagen den 31 mars 14:00
Rickard Rasmusson Kungälvs BK Herrar A 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Rickard Thelander Sundbybergs IK Herrar A 41-50 Lördagen den 19 maj 10:00
Rickard Zacco Stureby BK Herrar A 31-40 Onsdagen den 9 maj 18:00
Rikard Engqvist Kings Pin BK Herrar B 51-64 Torsdagen den 17 maj 18:00
Robert Andersson AIK Herrar A 41-50 Torsdagen den 10 maj 10:00
Robert Cedervall BC Cobbers Herrar B 41-50 Söndagen den 20 maj 14:00
Robert Fredblad BK Amiki Herrar B 31-40 Söndagen den 6 maj 14:00
Robert Gustavsson IK Gotlandspärlan Herrar A 31-40 Lördagen den 21 april 14:00
Robert Hagbard Vilhelmina IK Herrar B 51-64 Söndagen den 20 maj 18:00
Robert Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr Herrar A 51-64 Fredagen den 11 maj 12:00
Robert Lindberg BK Jösse Elitklass Herr Lördagen den 12 maj 12:00
Robert Myrén BK Ax Herrar A 31-40 Torsdagen den 3 maj 19:00
Robert Myrén BK Ax Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Robin Holm BK Ax Herrar A 31-40 Torsdagen den 29 mars 15:00
Robin Holm BK Ax Herrar A 31-40 Herrar A 31-40
Robin Hultsten BK Kaskad Herrar A 22-30 Lördagen den 21 april 10:00
Robin Hultsten BK Kaskad Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Robin Ilhammar Team Gamleby BC Herrar A -16 Fredagen den 18 maj 18:00
Robin Ilhammar Team Gamleby BC Herrar A -16 Herrar -16
Robin Lilja Pocket Club Herrar B 31-40 Lördagen den 5 maj 10:00
Robin Liljeberg BK Karma Herrar A 17-21 Lördagen den 19 maj 18:00
Robin Ljungqvist Turebergs BwK Herrar B 17-21 Torsdagen den 29 mars 15:00
Robin Ljungqvist Turebergs BwK Herrar B 17-21 Herrar B 17-21
Robin Noberg Bålsta BC Herrar A -16 Onsdagen den 9 maj 18:00
Robin Persson IS Göta Elitklass Herr Lördagen den 19 maj 10:00
Robin Persson Bulltofta BK Herrar B 22-30 Lördagen den 19 maj 18:00
Robin Persson Bulltofta BK Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Robin Persson IS Göta Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Robin Persson IS Göta Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Robin Skans Team Alingsås BC Elitklass Herr Tisdagen den 1 maj 11:00
Robin Öberg Täby BwK Herrar B 31-40 Fredagen den 18 maj 18:00
Robin Österholm Sollentuna BwK Herrar A 41-50 Torsdagen den 29 mars 15:00
Roger Holm AIK Herrar A 41-50 Fredagen den 23 februari 18:00
Roine Andersson IK Gotlandspärlan Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 14:00
Rolf Broström DN-Expressens IF Herrar A 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Ronja Eklund Bålsta BC Damer A -16 Onsdagen den 16 maj 18:00
Ronny Pettersson Team Södertälje BK Herrar B 51-64 Onsdagen den 9 maj 18:00
Ronny Rylander Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 51-64 Lördagen den 24 mars 10:00
Ros-Weig Finell DN-Expressens IF Damer A 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Rose-Marie Malmros Sollentuna BwK Damer A 65- Torsdagen den 29 mars 15:00
Roxana Layrisse Sundbybergs IK Damer B 41-50 Lördagen den 19 maj 10:00
Runo Agerstig BK Amiki Herrar B 65- Söndagen den 6 maj 14:00
Runo Jakobsson DN-Expressens IF Herrar B 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Saga Gannerud Skillingaryds IS Damer A -16 Lördagen den 21 april 14:00
Samuel Östling Halmia BS Herrar B 17-21 Lördagen den 5 maj 14:00
Sandra Andersson Spader Dam Elitklass Dam Lördagen den 24 mars 14:00
Sandra Gustafsson BK Cahoot Damer A 22-30 Söndagen den 20 maj 10:00
Sandra Gustafsson BK Cahoot Damer A 22-30 Damer A 22-30
Sandra Lundgren Linköpings DBS Zorita Damer A -16 Fredagen den 11 maj 12:00
Sandra Svantesson IS Göta Elitklass Dam Lördagen den 19 maj 10:00
Sandra Svantesson IS Göta Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Sandra Svantesson IS Göta Elitklass Dam Elit Damer - Round Robin
Sanna Tetri Sundbybergs IK Elitklass Dam Lördagen den 19 maj 10:00
Sara Norell Hedemora Ungdoms BK Damer A -16 Söndagen den 6 maj 14:00
Sara Steen Halmia BS Damer B 41-50 Söndagen den 1 april 14:00
Sarah Tuomainen BK Bells Damer B 22-30 Söndagen den 20 maj 10:00
Sarah Tuomainen BK Bells Damer B 22-30 Damer B 22-30
Sebastian Andersson AIK Herrar A 22-30 Söndagen den 25 februari 14:00
Sebastian Blomsten Delta 72 Herrar A 22-30 Tisdagen den 1 maj 11:00
Sebastian Blomsten Delta 72 Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Sebastian Ekedahl Stureby BK Herrar A 22-30 Söndagen den 20 maj 18:00
Sebastian Gustavsson BK Origo Herrar A 31-40 Torsdagen den 10 maj 14:00
Sebastian Persson IS Göta Herrar A 22-30 Lördagen den 19 maj 10:00
Sebastian Persson IS Göta Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Selma Höög BK Båken Damer A -16 Lördagen den 19 maj 14:00
Sigrid Månström BK Elan Damer A 65- Söndagen den 22 april 14:00
Simon Aldenroth IK Gotlandspärlan Herrar B 22-30 Lördagen den 21 april 14:00
Simon Aldenroth IK Gotlandspärlan Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Simon Alf BK Kaskad Herrar A 22-30 Torsdagen den 10 maj 10:00
Simon Bjernhagen Mörlanda BS Herrar A 22-30 Söndagen den 20 maj 10:00
Simon Hurtig BK Klossen Herrar A 22-30 Söndagen den 22 april 14:00
Simon Svärd BK Bråhög Herrar B 22-30 Söndagen den 6 maj 10:00
Simon Svärd BK Bråhög Herrar B 22-30 Herrar B 22-30
Simon Sätterström Volvo FK Herrar B 22-30 Tisdagen den 1 maj 11:00
Siv Andersson BK Bells Damer B 51-64 Söndagen den 20 maj 10:00
Siv Dahlman BK Granen Damer A 51-64 Tisdagen den 1 maj 11:00
Siv Jonsson DN-Expressens IF Damer A 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Siv-Anne Larsson Kvänums BK Damer B 51-64 Torsdagen den 10 maj 14:00
Sofia Berg BK Klossen Damer A 22-30 Söndagen den 22 april 14:00
Sofia Hultstedt Team X-Calibur BK Damer A 17-21 Lördagen den 12 maj 12:00
Sofia Myllymäki Team X-Calibur BK Elitklass Dam Torsdagen den 3 maj 19:00
Sofia Myllymäki Team X-Calibur BK Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Sofie Persson Nynäshamns BK Damer B 22-30 Fredagen den 18 maj 18:00
Sparring 1 Svenska Bowlingförbundet Damer B 31-40 Damer B 31-40
Sparring 1 Svenska Bowlingförbundet Damer B 22-30 Damer B 22-30
Sparring 1 Svenska Bowlingförbundet Damer A 17-21 Damer A 17-21
Sparring 3 Svenska Bowlingförbundet Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Spelare 01 Testlicens Meriq BK Herrar A -16 Spelschema
Spelare 02 Testlicens Meriq BK Herrar A -16 Spelschema
Spelare 03 Testlicens Meriq BK Herrar A -16 Spelschema
Spelare 04 Testlicens Meriq BK Herrar A -16 Spelschema
Spelare 05 Testlicens Meriq BK Herrar A -16 Spelschema
Spelare 06 Testlicens Meriq BK Herrar A -16 Spelschema
Spelare 07 Testlicens Meriq BK Herrar A -16 Spelschema
Spelare 08 Testlicens Meriq BK Herrar A -16 Spelschema
Staffan Berglin BK Brio Herrar A 65- Söndagen den 20 maj 10:00
Stefan Björkman BS Bockarna Herrar A 65- Lördagen den 5 maj 14:00
Stefan Blomquist DN-Expressens IF Herrar B 51-64 Lördagen den 24 februari 10:00
Stefan Borglin Bulltofta BK Herrar A 22-30 Lördagen den 19 maj 18:00
Stefan Borglin Bulltofta BK Herrar A 22-30 Herrar A 22-30
Stefan Eskelund Pocket Club Herrar B 41-50 Lördagen den 5 maj 10:00
Stefan Halvarsson Warpen BK Herrar A 41-50 Lördagen den 21 april 10:00
Stefan Larsson BK Birger Herrar B 51-64 Söndagen den 1 april 14:00
Stefan Ljungberg KS Edsbowlarna Herrar B 41-50 Fredagen den 11 maj 12:00
Stefan Löfström Vendelsö BK Herrar A 51-64 Söndagen den 20 maj 18:00
Stefan Mörlin Team Linköping BC Herrar A 41-50 Lördagen den 21 april 10:00
Stefan Nilsson BK Allön Herrar A 41-50 Söndagen den 1 april 10:00
Stefan Ohlsson Sollentuna BwK Herrar A 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Stefan Persson AIK Herrar B 41-50 Torsdagen den 10 maj 10:00
Stefan Runström Turebergs BwK Herrar A 31-40 Torsdagen den 29 mars 15:00
Stefan Rynell Vilhelmina IK Herrar A 41-50 Lördagen den 12 maj 12:00
Stefan Sandblom NBC Gullmarsplan BC Herrar B 51-64 Torsdagen den 8 mars 19:00
Stefan Soininen Kings Pin BK Herrar B 41-50 Onsdagen den 9 maj 18:00
Stefan Svahn LC 17 BK Kristinehamn Herrar A 51-64 Fredagen den 11 maj 12:00
Stefan Tingvall Värtans IK Herrar B 41-50 Söndagen den 25 mars 10:00
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Herrar A 51-64 Torsdagen den 10 maj 10:00
Sten Olsson Marbodals BS Herrar B 65- Lördagen den 3 mars 14:00
Sten-Inge Palm BK ABeCe Herrar B 65- Söndagen den 22 april 10:00
Stig Hermansson BK Nobel Herrar A 65- Torsdagen den 10 maj 10:00
Stig Lundberg Delta 72 Herrar B 65- Söndagen den 20 maj 14:00
Stig Persson Sollentuna BwK Herrar B 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Stig Persson Sollentuna BwK Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Stig Svensson SK Nova Herrar B 65- Fredagen den 18 maj 18:00
Sunny Östling BK Hallandia Damer A -16 Lördagen den 5 maj 14:00
Sunny Östling BK Hallandia Damer A -16 Damer -16
Susann Tolppola Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 41-50 Lördagen den 24 mars 10:00
Susanna Ahlm Bodens BS Damer A 31-40 Lördagen den 12 maj 12:00
Susanna Ahlm Bodens BS Damer A 31-40 Damer A 31-40
Susanna Kiiskinen Västerås SK BK Elitklass Dam Tisdagen den 1 maj 11:00
Susanna Kiiskinen Västerås SK BK Elitklass Dam Elit Damer - Steg 1
Susanna Kiiskinen Västerås SK BK Elitklass Dam Elit Damer - Round Robin
Susanne Brink BK Calluna Borås Damer A 41-50 Tisdagen den 1 maj 11:00
Susanne Gustavsson Kvänums BK Damer A 41-50 Torsdagen den 10 maj 14:00
Susanne Johansson BK Oden Falköping Damer A 51-64 Lördagen den 3 mars 14:00
Susanne Olsson Hammarby IF BF Damer A 51-64 Tisdagen den 1 maj 11:00
Sven Altenfors Hammarby IF BF Herrar B 65- Söndagen den 4 mars 14:00
Sven Lindqvist NBC Gullmarsplan BC Herrar B 51-64 Söndagen den 20 maj 18:00
Sven Mossberg LBK Hudik Herrar A 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Sven Ruda Falköpings AIK BK Herrar B 65- Torsdagen den 17 maj 18:00
Sven Ruda Falköpings AIK BK Herrar B 65- Herrar B 65-
Sven-Erik Cederborg Karlstad BK Herrar B 65- Fredagen den 11 maj 12:00
Sven-Erik Hedman Delta 72 Herrar B 65- Söndagen den 20 maj 14:00
Sylvia Berg Linköpings DBS Zorita Damer B 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Sören Berggren Kvänums BK Herrar A 51-64 Torsdagen den 10 maj 14:00
Sören Rådsäter Östersunds BK Herrar A 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Tarja Karlsson Sollentuna BwK Damer B 51-64 Torsdagen den 29 mars 15:00
Terese Jonsson Sandvikens AIK BK Damer A 41-50 Torsdagen den 10 maj 14:00
Terje Olsen BK Playax Herrar B 51-64 Söndagen den 22 april 10:00
Theo Stéen Halmia BS Herrar A -16 Söndagen den 1 april 14:00
Theres Oskarsson BK Team Obelix Damer A 31-40 Söndagen den 6 maj 10:00
Therese Adén Team Blue BK Damer B 31-40 Lördagen den 5 maj 14:00
Therese Adén Team Blue BK Damer B 31-40 Damer B 31-40
Therese Jonsson BK V8 Damer A 51-64 Lördagen den 19 maj 14:00
Theresia Jatta Köhlin NBC Gullmarsplan BC Damer B 51-64 Torsdagen den 8 mars 19:00
Thomas Adermark KK Strike Herrar B 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Thomas Ahlby BK Rosen Herrar A 51-64 Söndagen den 6 maj 14:00
Thomas Andersson AIK Herrar B 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Thomas Andersson AIK Herrar B 51-64 Herrar B 51-64
Thomas Behring BK Trol Elitklass Herr Lördagen den 24 mars 14:00
Thomas Buska LBK Hudik Herrar A 51-64 Torsdagen den 10 maj 14:00
Thomas Englund Matteus-Pojkarna BK Herrar A 31-40 Lördagen den 24 mars 14:00
Thomas Hörnberg NBC Gullmarsplan BC Herrar B 51-64 Torsdagen den 8 mars 19:00
Thomas Johansson Warpen BK Herrar A 31-40 Lördagen den 21 april 10:00
Thomas Kedvik Sundbybergs IK Herrar B 51-64 Lördagen den 19 maj 10:00
Thomas Lindberg Strands BK Herrar A 51-64 Söndagen den 22 april 14:00
Thomas Nilsson Team Linköping BC Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Thomas Nilsson Team Linköping BC Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Thomas Olsson BK Karma Herrar B 41-50 Lördagen den 19 maj 18:00
Thomas Park Karlsson Västerås SK BK Elitklass Herr Torsdagen den 17 maj 18:00
Thomas Vanloo Zoom Zoom BK Herrar B 31-40 Lördagen den 19 maj 18:00
Thomas Vännman Domsjö IF BK Herrar A 41-50 Torsdagen den 5 april 19:00
Thomas Wallgren Fredrikshof IF BK Herrar A 51-64 Fredagen den 23 februari 18:00
Thomas Åhlén Sundbybergs IK Herrar A 41-50 Torsdagen den 29 mars 15:00
Thomas Åhlén Sundbybergs IK Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Thommy Bergström Kings Pin BK Herrar B 51-64 Torsdagen den 17 maj 18:00
Tibor Krauss Team Södertälje BK Herrar A 65- Lördagen den 5 maj 10:00
Tilda Lindberg BK Oden Falköping Damer A -16 Fredagen den 18 maj 18:00
Tilda Lindberg BK Oden Falköping Damer A -16 Damer -16
Tim Fredriksson Kulladals BS Herrar A -16 Fredagen den 30 mars 10:00
Tim Fredriksson Kulladals BS Herrar A -16 Herrar -16
Timo Nappari Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar B 41-50 Lördagen den 24 mars 10:00
Tina Gustafzon Hammarby IF BF Damer A 51-64 Onsdagen den 16 maj 18:00
Tina Gustafzon Hammarby IF BF Damer A 51-64 Damer A 51-64
Tina Senitz IK Gotlandspärlan Damer A 31-40 Lördagen den 21 april 14:00
Tobias Andersson Mini Arccus Club Herrar A 22-30 Lördagen den 21 april 14:00
Tobias Bredin Östersunds BK Herrar A 22-30 Lördagen den 31 mars 10:00
Tobias Hallberg Hammarby IF BF Herrar A 41-50 Torsdagen den 5 april 19:00
Tobias Johansson BK Glam Herrar A 22-30 Söndagen den 20 maj 10:00
Tobias Karlsson BK Ax Herrar A 41-50 Torsdagen den 29 mars 15:00
Tobias Karlsson BK Ax Herrar A 41-50 Herrar A 41-50
Tobias Lundin Hedemora Ungdoms BK Herrar A -16 Söndagen den 6 maj 14:00
Tobias Ohlsson SK Nova Herrar B 31-40 Fredagen den 18 maj 18:00
Tomas Eckerud Team Linköping BC Herrar A 51-64 Lördagen den 21 april 10:00
Tomas Hoffmar Delta 72 Elitklass Herr Lördagen den 12 maj 12:00
Tomas Lind BK Runan Herrar A 41-50 Torsdagen den 3 maj 19:00
Tomas Regnander Team X-Bowlers BC Herrar B 31-40 Söndagen den 25 februari 14:00
Tomas Stjärnek Stureby BK Herrar A 41-50 Fredagen den 18 maj 18:00
Tomas Zetterström Domnarvets BS Herrar A 41-50 Lördagen den 21 april 14:00
Tommy Björndahl IFK Göteborg Bowling Herr Herrar A 65- Söndagen den 20 maj 10:00
Tommy Gustafsson BK Zenit Herrar B 51-64 Lördagen den 12 maj 12:00
Tommy Hagman BK Flax Herrar A 51-64 Lördagen den 19 maj 18:00
Tommy Karlsson BK Adept Herrar B 65- Söndagen den 20 maj 10:00
Tommy Lantz Västerås SK BK Herrar A 41-50 Lördagen den 3 mars 14:00
Tony Bodin BK Runan Herrar A 22-30 Söndagen den 22 april 14:00
Tony Eklund IKW/Köping BK Elitklass Herr Fredagen den 18 maj 18:00
Tony Gibbemark DN-Expressens IF Herrar A 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Tony Svensson Sundbybergs IK Herrar B 51-64 Lördagen den 19 maj 10:00
Torbjörn Wernersson BK Kåess Herrar A 41-50 Lördagen den 31 mars 10:00
Tord Norlin Warpen BK Herrar B 65- Lördagen den 21 april 10:00
Torsten Bendeus BF Solängen Herrar B 65- Måndagen den 30 april 16:00
Totte Togö Team Linköping BC Herrar A 41-50 Lördagen den 12 maj 12:00
Ulf Stridh BK Kåess Herrar B 51-64 Lördagen den 31 mars 10:00
Ulla Sundqvist Sävkvist DN-Expressens IF Damer A 65- Lördagen den 24 februari 10:00
Ulla Sundqvist Sävkvist DN-Expressens IF Damer A 65- Damer 65-
Ulrika Durke Lothigius Linköpings DBS Zorita Damer B 41-50 Lördagen den 19 maj 14:00
Ulrika Heuvelman BK Skrufscha Damer A 51-64 Fredagen den 18 maj 12:00
Ulrika Heuvelman BK Skrufscha Damer A 51-64 Damer A 51-64
Ulrika Holgersson BK Stjärnan Damer B 51-64 Söndagen den 20 maj 14:00
Urban Norman Junsele BK Herrar A 51-64 Måndagen den 30 april 16:00
Veijo Seppänen Team Södertälje BK Herrar A 51-64 Onsdagen den 9 maj 18:00
Victor Brandt BK Sunny Herrar A -16 Torsdagen den 19 april 19:00
Victor Claesson IK Gotlandspärlan Herrar B 31-40 Lördagen den 21 april 14:00
Victor Claesson IK Gotlandspärlan Herrar B 31-40 Herrar B 31-40
Victor Forss Matteus-Pojkarna BK Herrar A 22-30 Söndagen den 1 april 14:00
Victoria Johansson Team X-Calibur BK Elitklass Dam Torsdagen den 3 maj 19:00
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Herrar B 31-40 Lördagen den 12 maj 12:00
Viktor Albihn BKF Falkenberg Elitklass Herr Fredagen den 18 maj 12:00
Viktor Danielsson IKW/Köping BK Elitklass Herr Fredagen den 18 maj 18:00
Viktor Danielsson IKW/Köping BK Elitklass Herr Elit Herrar - Steg 1
Viktor Danielsson IKW/Köping BK Elitklass Herr Elit Herrar - Round Robin
Viktor Danielsson IKW/Köping BK Elitklass Herr Elit Herrar - Final
Viktoria Karlsson BK Kaskad Damer A 22-30 Söndagen den 20 maj 18:00
Viktoria Nilsson Sundbybergs IK Damer A 17-21 Lördagen den 19 maj 10:00
Walter Feldhofer Hammarby IF BF Herrar B 65- Söndagen den 4 mars 14:00
Wasin Boontham Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 41-50 Lördagen den 24 mars 10:00
Wasin Boontham Djurgårdens IF Bowlingförening Damer B 41-50 Damer B 41-50
William Berggren Team Clan BK Herrar A -16 Lördagen den 19 maj 14:00
William Snöbohm IK Gotlandspärlan Herrar B 17-21 Lördagen den 21 april 14:00
William Svensson BK Kaskad Elitklass Herr Lördagen den 12 maj 12:00
Wolfgang Palm von Holt Aftonbladets IK Herrar A 51-64 Söndagen den 1 april 14:00
Ylva Halén Team X-Bowlers BC Damer B 51-64 Söndagen den 25 februari 14:00
Yngve Carlsson BK Origo Herrar A 65- Torsdagen den 10 maj 14:00
Yvonne Eskelund DN-Expressens IF Damer B 51-64 Söndagen den 4 mars 14:00
Yvonne Eskelund DN-Expressens IF Damer B 51-64 Damer B 51-64
Zachary Roman Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar A 31-40 Lördagen den 24 mars 10:00
Zakarias Bengtsar Håkansson AIK Herrar B 22-30 Torsdagen den 5 april 19:00
Zakarias Lindqvist KS Edsbowlarna Herrar A -16 Fredagen den 11 maj 12:00
Zoë Trender Teleopti IF Damer A 41-50 Söndagen den 4 mars 14:00
Åke Adelstrand Turebergs BwK Herrar A 51-64 Onsdagen den 16 maj 18:00
Åke Adelstrand Turebergs BwK Herrar A 51-64 Herrar A 51-64
Åke Dahlman BK Granen Herrar B 51-64 Tisdagen den 1 maj 11:00
Åke Johansson BK Sunny Herrar B 65- Torsdagen den 19 april 19:00
Åke Nilsson Hellas BK Herrar A 51-64 Lördagen den 24 februari 10:00
Åsa Jernemalm BK Stjärnan Damer A 65- Söndagen den 20 maj 14:00
Åsa Lundström AIK Damer B 51-64 Lördagen den 12 maj 12:00
Åsa Myrén BK Prime Sthlm Damer A 31-40 Fredagen den 18 maj 12:00
Åsa Myrén BK Prime Sthlm Damer A 31-40 Damer A 31-40