Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Spelare och lag för AIK

Tillbaka

Här kan du se samtliga spelare och lag från AIK.

 
FREDAGEN DEN 23 FEBRUARI 18:00
Namn Klass 2-manna
Roger Holm Herrar A 41-50  Tvåmannalag 2 
Per-Arne Stjärnström Herrar A 51-64   
Kenneth Lindberg Herrar B 51-64   
Thomas Andersson Herrar B 51-64  Tvåmannalag 1 
Leif Sundström Herrar B 65-  Tvåmannalag 1 
Lena Asklund Damer A 51-64  Tvåmannalag 3 
Kersti Sundström Damer A 65-  Tvåmannalag 3 
 
SÖNDAGEN DEN 25 FEBRUARI 14:00
Namn Klass 2-manna
Sebastian Andersson Herrar A 22-30  
 
LÖRDAGEN DEN 24 MARS 14:00
Namn Klass 2-manna
Oskar Almroth Elitklass Herr  
 
TORSDAGEN DEN 29 MARS 15:00
Namn Klass 2-manna
Jesper Jelvin Herrar A 31-40  
 
TORSDAGEN DEN 5 APRIL 19:00
Namn Klass 2-manna
Kristoffer Sund Herrar A -16   (Ungdom)  Tvåmannalag 1 
Zakarias Bengtsar Håkansson Herrar B 22-30  Tvåmannalag 1 
Ingemar Högberg Herrar B 65-   
Malin Berg Damer B 17-21   
Marianne Högberg Damer B 51-64   
 
LÖRDAGEN DEN 21 APRIL 14:00
Namn Klass 2-manna
Gert Sundin Herrar A 51-64  
 
TORSDAGEN DEN 3 MAJ 19:00
Namn Klass 2-manna
Kevin Melin Herrar A -16   (Ungdom)   
Ian Robinson Herrar A 41-50  Tvåmannalag 1 
Anton Gehlin Elitklass Herr  Tvåmannalag 1 
 
LÖRDAGEN DEN 5 MAJ 10:00
Namn Klass 2-manna
Felicia Berg Damer A 22-30  
 
ONSDAGEN DEN 9 MAJ 18:00
Namn Klass 2-manna
Martin Persson Herrar A 22-30  
 
TORSDAGEN DEN 10 MAJ 10:00
Namn Klass 2-manna
Robert Andersson Herrar A 41-50  Tvåmannalag 1 
Stefan Persson Herrar B 41-50  Tvåmannalag 1 
 
FREDAGEN DEN 11 MAJ 12:00
Namn Klass 2-manna
Lukas Sevelin Elitklass Herr  
 
LÖRDAGEN DEN 12 MAJ 12:00
Namn Klass 2-manna
Maria Lindius Damer A 17-21  Tvåmannalag 1 
Regina Siverling Damer A 17-21  Tvåmannalag 1 
Åsa Lundström Damer B 51-64   
 
ONSDAGEN DEN 16 MAJ 18:00
Namn Klass 2-manna
Olle Eriksson Herrar A 51-64  
 
FREDAGEN DEN 18 MAJ 18:00
Namn Klass 2-manna
Peter Kroner Herrar A 65-  
 
LÖRDAGEN DEN 19 MAJ 18:00
Namn Klass 2-manna
Cristopher Nybom Elitklass Herr  
 
HERRAR B 51-64
Namn Klass 2-manna
Thomas Andersson Herrar B 51-64  
 
HERRAR A 41-50
Namn Klass 2-manna
Ian Robinson Herrar A 41-50  
 
HERRAR A 31-40
Namn Klass 2-manna
Jesper Jelvin Herrar A 31-40  
 
DAMER A 17-21
Namn Klass 2-manna
Maria Lindius Damer A 17-21   
Regina Siverling Damer A 17-21   
 
DAMER B 17-21
Namn Klass 2-manna
Malin Berg Damer B 17-21  
 
ELIT HERRAR - STEG 1
Namn Klass 2-manna
Oskar Almroth Elitklass Herr