Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Resultat för Lördagen den 5 maj 14:00

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut

 
 
HERRAR A 65-
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Jerry Eriksson
BK Ös På
178 143 194 226 187 145 222 157     1452
2. Stefan Björkman
BS Bockarna
212 159 184 178 226 162 136 178     1435
3. Jerry Carlstrand
IFK Borås
174 171 184 185 147 130 173 194     1358
 
 
HERRAR B 17-21
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Samuel Östling
Halmia BS
164 138 158 135 166 141 178 183     1263
 
 
HERRAR B 22-30
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Jonathan Andersson
BK Nobel
175 143 148 216 145 180 203 190     1400
 
 
DAMER A -16
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Sunny Östling
BK Hallandia
234 147 162 187 150 186 202 191     1459
2. Maja Engberg
BK Cahoot
133 152 115 111 125 145 141 116     1038
 
 
DAMER A 17-21
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Amanda Gadd
Spader Dam
249 182 205 199 166 268 193 254     1716
 
 
DAMER A 22-30
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Emma Burman
B-K Eva
189 195 177 182 169 197 211 185     1505
 
 
DAMER A 31-40
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Jeanette Tagesson
BK Kyrk Skövde
190 186 203 204 188 172 156 190     1489
 
 
DAMER A 51-64
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Lena Sulkanen
B-K Eva
227 154 235 133 173 166 209 195     1492
2. Agneta Lundgren
B-K Eva
182 166 201 197 191 167 187 193     1484
 
 
DAMER A 65-
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Britt Johansson
Team Blue BK
171 151 145 147 153 168 199 163     1297
2. Ann-Marie Sandberg
BK Ös På
158 192 151 135 180 154 170 155     1295
3. Pia Andersson
BK Parant
154 171 159 131 140 158 193 134     1240
4. Gunnel Hägg-appelberg
Team Blue BK
120 174 139 185 137 165 156 161     1237
5. Monica Oskarsson-Birger
BK Parant
155 124 124 126 123 130 120 97     999
 
 
DAMER B 31-40
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Therese Adén
Team Blue BK
150 143 122 107 150 148 169 158     1147
 
 
DAMER B 41-50
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Malin Appelberg
Team Blue BK
165 137 133 121 130 146 191 186     1209
 
 
DAMER B 51-64
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Inga Lill Zedig
Team Blue BK
177 127 168 191 197 168 191 188     1407
2. Elisabeth Söderström
Team Tibro BK
170 190 153 144 160 156 181 181     1335
3. Helen Johansson
Team Blue BK
127 144 181 168 142 130 132 155     1179
 
 
ELITKLASS HERR
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Adam Andersson
Team Pergamon BC
247 258 258 223 226 258 238 194     1902
2. Martin Larsen
Team Pergamon BC
235 190 180 217 216 279 203 177     1697
3. Pär Svensson
Team Pergamon BC
199 234 201 248 195 186 183 218     1664
4. Jesper Larsen
Team Pergamon BC
215 144 232 177 235 180 251 185     1619
 
 
ELITKLASS DAM
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Diana Alfredsson
Team X-Calibur BK
257 194 239 216 228 255 212 223     1824
2. Erika Svensson
B-K Eva
211 205 238 208 224 231 178 219     1714
3. Anneli Blomqvist
B-K Eva
187 221 190 211 223 212 177 223     1644
4. Hanna Engberg
Team X-Calibur BK
137 207 211 155 191 202 259 229     1591
5. Josefin Hermansson
Team X-Calibur BK
208 222 189 245 193 153 168 174     1552
6. Linnea Rundgren
B-K Eva
200 161 204 191 177 183 211 215     1542